Forum

Win.Server 2008 Rem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win.Server 2008 Remote Desktop seçeneği disabled problemi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
397 Görüntüleme
(@TarikOZ)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Server 2008 ' kurdum Print server ve Remote Desktop Role eklemesini yaptım

ama remote desktop seçeneği disabled konumunda Remote desktop yapamıyorum.

Regeditte

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server.\fDenyTSConnections. anahtarını da "0" yapmama 

rağmen seçenek hale aktif hale gelmiyor.uzak masaüstü yapamamıyorum.

Enterprise sürümü kurulu .Serverı Admınıstrator olarak açıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

[URL= http://img837.imageshack.us/img837/2326/g87i.th.jp g" target="_blank">http://img837.imageshack.us/img837/2326/g87i.th.jp g"/> [/IMG][/URL]

Gönderildi : 25/09/2013 23:44

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

İşletim sistemi kurulumunu temiz kurulum mu yaptınız? Herhangi bir virüs bulaşma ihtimali olan bir harekette bulunmuş olabilir misiniz? 

Gönderildi : 26/09/2013 00:34

(@TarikOZ)
Active Member
Konu başlatıcı

temizkurulum yeni harddisk.o konuda sıkıntı yok.ama regeditten bile değiştirmeme rağmen niye enabled olmuyor anlayamadım.

Gönderildi : 26/09/2013 01:08

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Resimi görüntüleyemiyorum, hata veriyor. Event viewer da herhangi bir hata logu var mı?

Gönderildi : 26/09/2013 02:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

remote desktop services (eski adıyla Terminal Server) rolü kurdugunuz icin buradan ayar yapamamanız normal

makinayı terminal server oalrak kullanmayacaksanız sadece kendiniz uzaktan baglanacaksanız remote desktop services rolunu kaldırabilirsiniz

terminal server olarak kullanacaksanız Administrative tools altındaki Remote Desktop services altından konfigurasyon yapabilirsiniz.

Gönderildi : 26/09/2013 11:31

(@TarikOZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Resimi görüntüleyemiyorum, hata veriyor. Event viewer da herhangi bir hata logu var mı?

Remote desktop la ilgili bi hata yok.

Ayrıca Remote desktop serverıda kaldırdım ama sorun devam ediyor. 

Gönderildi : 26/09/2013 14:41

(@TarikOZ)
Active Member
Konu başlatıcı

remote desktop services (eski adıyla Terminal Server) rolü kurdugunuz icin buradan ayar yapamamanız normal

makinayı terminal server oalrak kullanmayacaksanız sadece kendiniz uzaktan baglanacaksanız remote desktop services rolunu kaldırabilirsiniz

terminal server olarak kullanacaksanız Administrative tools altındaki Remote Desktop services altından konfigurasyon yapabilirsiniz.

Sadece servera uzaktan bağlanmak istiyoruz. 

Gönderildi : 26/09/2013 14:48

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Terminal Server Hizmetlerini kaldırdıktan sonra Bilgisayar sağ tık Özellikler den soldaki menülerden Uzak masaüstü ayarları ndan gerekli işlemi yapabiliyor olmalısınız.

Gönderildi : 26/09/2013 20:19

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Tarık bey,

Ortamınızda SCCM yazılımı varmı? Sunucu üzerinde SCCM agent yüklümü? Eğer yüklü ise bu bölüm sccm tarafından disable duruma getirilmektedir. Kontrol edip bilgi verebilirseniz böyle bir durum varsa çözüm önerisini ayrıca paylaşayım.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2013 02:18

(@TarikOZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Recep bey 

SCCM var mı bilmiyorum.Çünkü bi üst seviyedeki serverlara erişim yetkim yok.Telefonla da bilgi alamadım.Başka bir şekilde öğrenebilir miyim?

.Şu anda kurmaya çalıştığım serverda sadece Print and Document Service ve Web service(IIS) yüklü.

Disable sorunu hala devam ediyor.Server 2008 i yeniden kursam ve hiçbir servisi eklemeden

Remote desktopu açmaya çalışsam işe yarar mı? 

Saygılarımla. 

Gönderildi : 27/09/2013 14:46

Paylaş: