Forum

WMI Repository prob...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WMI Repository problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Additional Domain Controller olan Windows 2003 R2 sunucumun Event Loglarında şu hata vardı Event id 1090. 

"Windows couldn't log the RSoP (Resultant Set of Policies) session status. An attempt to connect to WMI failed. No more RSoP logging will be done for this application of policy."

"Windows Management Instrumentation" servisini restart ettim ve loglarda şu hatayı aldım Event id 27.

"WinMgmt could not open the repository file.  This could be due to insufficient security access to the "<%SystemRoot%>\System32\WBEM\Repository", insufficient disk space or insufficient memory."

Bunun üzerine linkteki işlemleri yapmaya başladım  http://blogs.technet.com/b/askperf/archive/2009/04/13/wmi-rebuilding-the-wmi-repository.aspx   şu komuttan sonra "for /f %s in ('dir /s /b *.mof *.mfl') do mofcomp %s"  Her mof ve mfl dosyası için aşağıdaki hatayı aldım.  

"Storing data in the repository...
An error occurred while opening the namespace for object 1 defined on lines 7 -
14:
Error Number: 0x80041014, Facility: WMI
Description: Initialization failure
Compiler returned error 0x80041014"

Sanıyorum repository dosyası zarar görmüş. Galiba Yukarıdaki linkte anlatılan Repository'yi yeniden oluşturma işlemini yapmam gerekiyor. Bu makine yukarıda da anlattığım üzere Additional Domain Controller. Linkteki makalede bu işlemi yaparsanız makineniz ilk kurulduğu gün gibi olur. Sonradan kurulmuş programları yeniden kurmanız gerekir diye bir uyarı var.

Repository yi yeniden oluşturma işlemi Active Directory'ye bir zarar verir mi ?

Yardımlarınız için teşekkürler 

Gönderildi : 25/09/2013 12:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Rsop kullanıyor musunuz? Eğer ki kullanıyorsanız zaten diğer DC den de açabilirsiniz, bu nedenle bu hatayı görmezden gelmeniz daha doğru olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2013 14:59

(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok Rsop kullanmıyorum. Bu şekilde devam edeceğim o zaman. Yardımlarınız için Teşekkürler.

Gönderildi : 25/09/2013 15:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Tabiki, malum her event' in peşine düşünce sistem sonunda yalan oluyor 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2013 16:17

Paylaş: