Forum

vCenter - ADAM (AD ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vCenter - ADAM (AD LDS) Replikasyon problemi...

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ADAM (AD LDS) replikasyonu ile ilgili bir sıkıntımız var ve henuz bir cozum bulmus degiliz.

Yapimizda iki tane Server 2008 R2 vCenter 5.0 ve uzerinde ADAM kurulu.
(vCenter 'in VmwareVCMSDS servisi tarafindan kullaniliyor)

Yonetim isimli bir domain' e uye olan bu makinalar bu domain' in AD2 isimli domain'e migration yapildiktan sonra domain'leri AD2 olarak degistirildi ve o gunden beri replike olmadiklarini goruyorum.

Migration oncesi boyle bir replikasyon problemi varmiydi bilmiyorum ancak suanki durumda replikasyonu force ettigimde (repadmin ile) "DsReplicaSync() failed with status 8452 (0x2105)" seklinde hata aliyorum ve devaminda "Replication Access was denied" hatasi var.

Her iki server' dan da replikasyonu denedim ve her seferinde karsi taraf refuse ediyor.
Even Viewer 'da surekli tekrar eden event' lar :
Event id : 1699, Source :       ADAM [VMwareVCMSDS] Replication
Event ID :1209 , Source :       ADWS Active Directory Web Services

Her iki vCenter linked mod' da ve sorunsuz calisiyor ancak ADAM instance' lar replike olmadiklarina gore ADAM database' leri ayni degil ! konu vCenter olunca bu problem ne kadar onemli ve her iki ADAM instance' si nasil replike edebilirim ?

Onerileriniz/ fikirleriniz icin simdiden tesekkur ederim

Not: Vmware Support ile gorustum konu dolayli oarak Vmware ile ilgili oldugundan ve Active Directory bilgisi gerektiginden bir çozum sunamadilar.

Iyi calismalar

Gönderildi : 20/09/2013 23:19

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunun kaynagini buldum ancak hala kesin bir sonuca ulasmis degilim.

AD LDS server' larin replikasyonayarlari icin AD Sites and Services uzerinden baglanmayi denedigimde  server' in "unavailable " oldugu mesajini aldim.

AD LDS senkronizasyon expiration suresini kontrol ettigimde, iki server'in 7 aydir senkronize olmadigindan replikasyon baglantisi deaktive olmus.

ADSI' ten tombstone lifetime degerini 180 (default) gunden 360 cikartip tekrar replikasyonu tetikledigimde basarili bir sekilde replike olduklarina dair bir mesaj aldim ancak sonra ki replikasyonlarda iki AD LDS 'deki bilgiler tutarli degil ve replike olan server digerinde ki AD LDS partition 'un olmadigi yada silindigini belirten mesaj veriyor.

vCenter' in calisma durumunu etkilememek icin onceden aldigim snapshot 'a geri donus yaptim.

vCenter uzerindeki  Role, User ve Permission ' lar Oracle database'in den geliyor olmali sadece SSO icin mi AD LDS' e ihtiyac var ?

vCenter tam olarak ne icin AD LDS kullaniyor ?

Eger AD LDS instance' lari uninstall edip yeni' den LDS instance' lari kurarsam ve bilgileri AD ' den import edersem vCenter eskisi gibi calisir mi ? kaybim ne olur ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Iyi Calismalar

Gönderildi : 23/09/2013 23:32

Paylaş: