Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 RDP Yükleme problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
812 Görüntüleme
(@abdurrahmaneryilmaz)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sistem olarak HP DL380-G7 ve HP ile aldığımız Windows Server 2012 standart yazılımım var. Sunucu üzerinde DC, AD, DHCP ve RDP yüklüydü. 5 aydan beri sistem çalışıyordu. Fakat ücretsiz RDP kullanım süresi bitince, satın aldığımız RDP Cal lisans yüklemesi için sistemde rol ve özellik ekle bölümünden lisans sunucusu ve diğer rolleri kaldırıp tekrar yüklemeye çalıştım. Her rol eklemeden sonra modül bulunamadı hatası veriyor ve sunucuyu yeniden başlat dediğimde sunucu 2 veya 3 sefer kendini yeniden başlatıyor. Ve hizmetler geri alınıyor diye ekranda mesaj veriyor. Buna istinaden her şeyi göze alarak sunucuya format attım yedekleri alarak. Sonradan da her şeyi tekrar yükledim. DC, AD, DHCP bunları yükledim problem yoktu. Fakat RDP yi yüklemeye çalıştığımda tekrar aynı hatayı verdi ve yine başa döndük.  Forumlardan baktığım kadarıyla sanki RDP DC olan makine ya yüklenemez diyor. Ama ilk yüklediğimde çalıştı. Hatta 2 gün önce forumda buna benzer bir hata vardı oraya mesaj atmıştım. ama ordan da bir cevap gelmedi.

http://www.cozumpark.com/forums/post/397011.aspx

Konu ile ilgili bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 15/09/2013 15:08

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Windows 2012'de DC kurulu makina üzerine RDP servisi yüklenemiyor.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2012/08/12/windows-server-2012-remote-desktop-services-rds-rolleri-ve-de-i-en-kurulum-se-enekleri.aspx

linkten gerekli makaleyi okursanız

Gönderildi : 15/09/2013 15:17

(@abdurrahmaneryilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet internette baya bir araştırdım. Fakat anlamadığım bundan 5 ay önce yükledim çalıştı. Az önce denedim yine aynı şeyi yaptı. Sıfırdan kurmama rağmen. Bari hyper-v yüklmesini yapim sanal olarak RDP kurarım diye, ondada aynı problemi yaptı. Hizmetler geri yükleniyor diye sunucuyu 2 3 defa yeniden başlatıyor. 

Gönderildi : 15/09/2013 15:24

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Evet internette baya bir araştırdım. Fakat anlamadığım bundan 5 ay önce yükledim çalıştı. Az önce denedim yine aynı şeyi yaptı. Sıfırdan kurmama rağmen. Bari hyper-v yüklmesini yapim sanal olarak RDP kurarım diye, ondada aynı problemi yaptı. Hizmetler geri yükleniyor diye sunucuyu 2 3 defa yeniden başlatıyor. 

Server  2012'de DC üzerine Remote Desktop Servisleri Yüklenemiyor.Ancak kuracağınız ortamda DC olmasıda şart. Sanal makinanızı domaine dahil ettiniz mi ? Birde yüklemeyi nasıl yapıyorsunuz ?

Gönderildi : 16/09/2013 12:31

(@abdurrahmaneryilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu Windows Server 2008 kurarak çözdüm. Bana göre bu olan hata bir bug. DC üzerine RDP kurarken hiç bir uyarı çıkmıyor. Ve bu şekilde kurduğum halde 5 ay çalıştı. Fakat ne zamanki RDP ile ilgili rolleri kaldırıp tekrar yüklemeye çalıştım bu hata çıktı. Sanal ile ilgilide şöyle bir problem oldu. Dediğiniz gibi DC, AD, DNS, DHCP bunların kurulumlarını yaptım. Hyper-V kurmadan önce RDP bir daha deneyim dedim, aynı hatayı yaptı. Neyse bilgisayar açıldı Hyper-V yüklemeye çalıştım sunucu yine aynı hatayı yaptı hizmetler geri alınıyor diyerek makine kendi bir kaç defa yeniden başlattıktan sonra açıldı baktım böyle olmayacak bende windows 2008 R2 yükledim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/09/2013 17:07

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Server 2012 üzerinde DC rolü varsa RDP servisi kurarken bu rolleri kurdurtmuyor ve hata mesajı çıkıyordu.Siz release sürümünü mü kurmuştunuz? Ayrıca bu özellik Server2012 R2 de yine uyarı olarak kullanıcılara sunulacak. Yani önerilmeyen bir kurulum ama istenirse yapılabilecek.

Gönderildi : 17/09/2013 14:30

Paylaş: