Forum

Terminalserver poli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminalserver policy bağlantı problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

terminal server kullanıcıları için oluşturulmuş bir grup var ve policy uygulanmış (DC üzerinde)

grup içinde 3 kulllanıcı açılmış ve bağlantıda bir problem yok, terminal server'a bağlanabiliyorlar

ben kullanıcılardan birini kopyalayıp yeni kullanıcı oluşturuyorum

member özellikleri vs hep aynı (Domain Users,Remote Desktop Users)

gpupdate /force ile policy'i update ediyorum

hatta ağlanacağım bilgisayara (win 2003 server) yerel ilkelerden "terminal hizmetler üzerinden oturum açmaya izin ver" isimli ilkeye gelip kullanıcıya burdanda ekliyorum, update ediyorum ama yine yok yine yok bağlanmıyor

atladığım bi konumu var acaba

HATA

-----------

Uzaktaki bu bilgisayarda oturum açmak için, bu bilgisayarda Terminal Server Kullanıcı Erişim İzinlerinin olması gerekir.Varsayılan olarak  Uzak Masaüstü Kullanıcıları grubu üyelerinin bu izinleri vardır.UZak Masaüstü Kullanıcıları grubunun veya bu izinlere sahip başka bir grubun üyesi değilseniz veya Uzak Masaüstü Kullanıcıları grubu bu izinlere sahip değilse, bu izinler size elle sağlanmalıdır

Gönderildi : 28/08/2008 13:48

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Baglanmak istediginiz Windows Server 2003 Terminal Server uzerindeki Computer Management --> Local Users and Groups altindaki Remote Desktop Users grubuna baglanmasini istediginiz kullaniciyi katin. (Bu Windows 2003 DC bilgisayari degil diye dusunuyorum. Dogru mudur?)

Tekrar denermisiniz?

Mesut ALADAG

Technology Director

Microsoft Certified Trainer

www.ITSTACK.com.tr | www.mesutaladag.com | www.cozumpark.com

Gönderildi : 28/08/2008 14:11

(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Mesut Bey

onu atlamışım