Forum

domain join yaptıkt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain join yaptıktan sonra administrator

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@ibrahimbas)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben srever de active directory kurulu benim notebooku domain join yaptım yalnız program yüklemelerinde açmada administrator kullancıı adı ve şifresini istiyo pc mi nasıl administrator yetksii verebilirim pc im Windows 8 işletim sistemi kurulu yani bilgisayarıma sağ tıklıyorum yönet daha sonra yerel kullancı ve gruplardan gruplar bölümünden administrator sağ tıkoıyorum gruba ekle diyorum olmuyo sıkıntı nerde anlamadım

Gönderildi : 11/09/2013 19:52

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Kullacı Hesap Denetim ayarını en düşük seviyeye çekerek deneyebilirsiniz. Bir de domaine bağlı çalışıyorsanız kullanıcınızı domain admin yaparak da çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 11/09/2013 20:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Denetim masası kullanıcılar kısmına girin. Burada yine sizden şifre ister şifre girin ve kullanıcı hesapları karşınıza gelsin. Burada ekle diyin ve o userin accountunu ekleyin domain adını girin ve sonraki ekranda Administrators grubunu seçin. Kullanıcı ile oturumu kapatın ve oturum açın lokal admin olarak kullanıcı artık hazır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2013 23:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Kullacı Hesap Denetim ayarını en düşük seviyeye çekerek deneyebilirsiniz. Bir de domaine bağlı çalışıyorsanız kullanıcınızı domain admin yaparak da çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

aman hocam naptın program kursunlar diye herkes domain admin yapılırmı hiç 

lokal administrators grubuna eklemek yeterli bunun için 

net localgroup administrators /Add "nt authority\authenticated users"

logon olan her kullanıcıyı makinada administrators grubuna uye yapar bu komut ornegin

Gönderildi : 12/09/2013 00:12

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Local admin yetkisi vermek yeterli olacaktır. Bilgisayarıma sağ tıkla ve Yönet penceresine gir. Solda bulunan ağaçtan "Yerel Kullanıcılar ve Gruplar"ı seç. Daha sonra açılan "Gruplar" başlığına geç. Administrator grubunun özelliklerine gir. Ekle butonu ile kullanıcını seç. Bilgisayarları domaine aldıktan sonra bu işlemi yaparak teslim edebilirsin.

Gönderildi : 12/09/2013 13:46

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

aman hocam naptın program kursunlar diye herkes domain admin yapılırmı hiç 

lokal administrators grubuna eklemek yeterli bunun için 

net localgroup administrators /Add "nt authority\authenticated users"

logon olan her kullanıcıyı makinada administrators grubuna uye yapar bu komut ornegin

Merhaba,

Kendi dizüstü bilgisayarı olduğu için bir sorun olmayacaktır, üstteki yazıyı yanlış anlamadıysam, kendi dizüstü bilgisayarı ve domain şifresi de zaten kendisinde mevcut,

doğru bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, benimkisi biraz kısadan çözüm yoksa elbette domain admini atamak her durum için çözüm değil.

Gönderildi : 13/09/2013 17:00

Paylaş: