Forum

Master Browser ve A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Master Browser ve Ağdaki Makineleri Görememe

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@DurulCAMLI)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba, ağımızda 105 e yakın noktamız var. Ağda bu bölgelerdeki makinelerden büyük kısmını görebiliyorum, ama bazı bölgelerdeki bilgisayarlar ağda görünmüyor, ayrıca kendi bölgelerindeki bilgisayarları da göremiyorlar, Master Browser ile ilgili policyleri internetten araştırıp uyguladım ama sonuç yine değişmedi, NetBScanner tarız programlarla bölgede master browser özelliği olan makine varmı diye tarattığımda da hiç bir makineyi master browser olarak görmüyor.Bunun dışında makinelerin adına ping atabiliyorum, komut dizinine \\makine_adi  yazdığımda da makinenin paylaşına girebiliyorum bu kısımlarda sorun yok ama makineleri ağda göremiyoruz, kullanıcılar göremedikleri için makinelerin paylaş vb dosyalarına ulaşamıyorlar, Ne yapmam gerekiyor

Teşekkür Ederim

Gönderildi : 09/09/2013 20:37

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 280
Reputable Member

Sisteminiz Hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz makinalarınızın işletim sistemleri domain yapınız gibi eğer workgroup olarak çalışıyorlarsa aşağıda ki linki bir incelermisiniz

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-networking/workgroup-and-master-browser-service/389b02e0-26dd-4afd-b844-8ac537997844

Gönderildi : 10/09/2013 13:32

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Makineleri kurarken temiz kurulum mu yaptınız yoksa bir image dan mı kurulum yaptınız. Image ile kurulum yapıldıysa makine SID leri değiştirildi mi? Buna benzer bir şeyi laboratuvarda makineler image ile kurulduktan sonra SID lerinin aynı olması bize sorun çıkartmıştı. Böyle bir durum söz konusu ise SID ler değiştirilmelidir. 

Gönderildi : 10/09/2013 19:44

(@DurulCAMLI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle vermiş olduğunuz cevaplardan dolayı teşekkür ederim, Makinelerimiz domainde buılunuyor, Ana rollerimizin olduğu dc üzerinde master browser özelliği ile ilgili ayarlamaları yaptık, işletim sistemleri windows 7 pro ve xp xp3 olarak dağılmış durumda, makinelerin büyük kısmı image alınarak kurulmuş sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum, o bölgedeki makineleri formatladıktan tekrar size geri dönüş yapacağım. Herkese iyi çalışmalar

Gönderildi : 10/09/2013 20:34

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Makinelerin işletim sistemlerini yeniden kurmak kesin çözüm evet ancak sid changer ile sid leri değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Bence olmazsa  işletim sistemlerini yeniden kurdurun.

Gönderildi : 10/09/2013 20:55

(@DurulCAMLI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sıkıntı yaşadığım bölgelerdeki teknikerlerle görüştüm bütün makineler tek imaj üzerinden kurulmuş, makineleri sıfırdan formatlamak en iyi teşekkür ederim

Gönderildi : 11/09/2013 13:56

Paylaş: