Forum

2012 server yazıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 server yazıcı problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@ArifCAGAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba,

2012 server üzerinde ts olarak çalışıyorum, yazıcılar yüklü ve kullanıyor iken kullanıcılar da device&printer altında  tanımlı olan, share edilmiş yada local den redirect edilmiş hiç bir yazıcıyı göremiyorum, fakat herhangi bir excel, notepad gibi bir uygulamanın içine girdiğimde tanımlı tüm yazıcılar gözüküyor, bu varsayılan yazıcıyı değiştirmem de sorun yaratıyor, bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşlarımız var mıdır?

teşekkürler.  

Gönderildi : 05/09/2013 11:32

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, Problemi client üzerinde mi yaşıyorsunuz. benzer bir problem ile karşılaşmıştık ve Client üzerinde Framework 3.5 sp1 yoktu ve kurduğumuz da problem düzelmişti.

Gönderildi : 05/09/2013 13:00

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Konu ile ilgili olarak aşağıda ki linke bir bakabilir misiniz?

http://support.microsoft.com/kb/2018577

Gönderildi : 05/09/2013 13:08

(@ArifCAGAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

ilginiz için tekrar teşekkür ederim,

windows 7 bilgisayar altından "Printer" devices server üzerine kopyaladığım da var olan tüm yazıcıları görebiliyorum fakat server üzerinde deviceandprinter sekmesini kullandığımda göremiyorum. bu yöntemi kolay ve anı kurtarma adı altında denedim. 

neyin bu değişikliğe sebep olduğunu bilemiyorum, sizlerden gelen yöntemler ile çözüme de ulaşamadım. kendi tarafımda bir daha kontrol ederek sizlerle bilgisini paylaşacağım.  

Gönderildi : 05/09/2013 20:45

Paylaş: