Forum

admin gurubundayım ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

admin gurubundayım ama komut çalıştıramıyorum

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
3,513 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Admin grubunda olmamam rağmen aşağıdaki komutu CMD den çalıştıramıyorum

C:\Documents and Settings\mesmerina>net config server
5 sistem hatası oldu.
Erişim engellendi.

Sebebi nedir ?

Gönderildi : 27/08/2008 22:43

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Admin yetkiniz varsa bu hatayı vermiyor. 2003 server üzerinde mi deniyorsunuz? Admin yetkisine sahip bir kullanıcı ile mi logon oldunuz?

Gönderildi : 27/08/2008 22:55

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

C:\WINDOWS\system32\net.exe üzerinde gerekli haklarınız var mı ?

en az dosyayı okuma ve yurutmr hakkına sahip olmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 27/08/2008 23:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

admin grubuna dahil bir kullanıcı olarak itemci bir bilgisyardan oturum açtım komutu çalıştırıyorum.

Merhaba;

C:\WINDOWS\system32\net.exe üzerinde gerekli haklarınız var mı ?

en az dosyayı okuma ve yurutmr hakkına sahip olmanız gerekmektedir.

Yani bir kullanıcı oluşturup admin grubuna dahil ettim onu sadece bu ve 2003 Enterprise sp2 üzerindeyim 

Gönderildi : 27/08/2008 23:58

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

ben denedim admin yetkisi wererek sorun olmadı, belki biliyosundur ama yazayım,,

c: , sağ tık , özellikler, güvenlik, burda kullanıcına tam yetki wer tmm de, sonra tekrar açıp aynı yerdeki gelişmiş sekmesinden devral sürücüyü, böle dosya sahipliği filan değişiyor 3-5 dkda filn. yetki aldıktan sonra olur, okuldaki pclerdede wardı bu sorun, yetki verince hallolmuştu..

Gönderildi : 28/08/2008 00:15

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Sistemi sen mi yönetiyorsun. Admin isen belki adminin de hakları kısıtlanmış olabilir veya gpo dan etkileniyor olabilirsin.

Gönderildi : 28/08/2008 00:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sistemi sen mi yönetiyorsun. Admin isen belki adminin de hakları kısıtlanmış olabilir veya gpo dan etkileniyor olabilirsin.

server 2003 ün kurulu olduğu makinenin tam yetkili kullanıcı adı administrator şifreside 123. bu makinede mesmerina diye bi kullanıcı açıp administrator adlı gruba dahil ettim

server 2003 kurulu olan makinede işlem yapmıyorum bu makineye (domain) bağlı olan istemcide mesmerina ile giriş yapıp komut çalıştırmaya çalışıyorum

Gönderildi : 28/08/2008 00:49

(@ErcanOzkurt)
Estimable Member

Client makinede local olarak admin hesabıyla açtığında komut çalışıyor mu? Eğer çalışırsa mesmerina kullanıcısını local admin yapabilirsin eğer yine çalışmassa mesmerina kullanıcısını birde domain admin yapıp bu şekilde dene bakalım.

Gönderildi : 28/08/2008 01:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

mesmerina yı tüm grubların üyesi yaptım. ancak çalıştı ama aklımatakılan şöle bi mesele var

1

1- administrator gurubu an baba en yetkili grup değilmi zaten . tüm yetkiler onda yok mu ? sadece bu grubun üyesi olması tüm yetkileri çalıştırmak için yeterli değil mi?

2-net share komutunu verdiğimde paylaşımda olan yazıcıları göremedim 

Gönderildi : 28/08/2008 14:05

(@ErcanOzkurt)
Estimable Member

Evet Admin grubu en yetkili gruptur. Fakat bazı durumlarda güvenlik açısından bazı politikalar uygulanıp yetkisizleştirilebiliyor. Şuan yapını bilmediğimiz için net birşeyler söyleyemem.

Gönderildi : 28/08/2008 15:13

Paylaş: