Forum

HP T410 ve Server 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP T410 ve Server 2012 RDS

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows Server 2012 üzerine RDS kurdum. Sadece Session host ve License manager özellikleri ile kurulum yaptım. Tüm cihazlarımdan bağlantı yapabilirken HP T410 thin client ları ile bağlantı yapamıyorum. Sebebinin RDP-Secure layer ile ilgili olabileceğine dair bir kaç forumda yazı gördüm ve denedim ama sonuç alamadım. RDP sertifikasını regeditten silip sunucuyu restart ettim yine sonuç alamadım. Çözüm önerisi olan var mı?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/09/2013 23:24

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Oğuzhan bey merhaba;

İlgili cihazın event'larından herhangi bir log varmıdır ? Biraz daha detay verebilrseniz daha kolay bir çözüm bulabiliriz.

Gönderildi : 03/09/2013 19:24

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member
Konu başlatıcı

Melih Bey Merhaba ;

Aldığım hata "null server certificate unexprected license packet"  

Gönderildi : 03/09/2013 20:53

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Forumlarda bu konuyla ilgili bir bilgi yok fakant tahmin ettiğim kadarıyla thin client olmasından kaynaklı yani çift rdp oturum açtığından dolayı bir sıkıntı yaratıyor.Bu konuda en iyi çözümü Hp destek hattından alacağınızı düşünyorum.Koalay gelsin

http://www8.hp.com/tr/tr/contact-hp/contact.html

Gönderildi : 04/09/2013 11:31

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Sorunu çözdük. RD Licensing Manager da lisansların normal görünmesine rağmen thin client ın verdiği lisans hatasına anlam veremediğim için RDSH ve  Licensing Manager rolleri kaldırıp tekrar kurdum. Lisanları ekledikten sonra HP T410 thin client ım sorunsuz bağlantı gerçekleştirdi.

Yardımlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 13/09/2013 12:44

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 14/09/2013 13:32

Paylaş: