Forum

Kullanıcı mimarisi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı mimarisi !

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ,

1-kullanıcı sayısı fazla olan firmalarda ,günlük kullanıcı sorunları çok fazla IT deaprtmanın zamanını almaktadır.

Bunu minimuma indirmek için , örneğin ayrı ayrı loksayonlarda  250 ve üzeri kullanıcısı olan firmalarda önereceğiniz , altyapı,yazılım , hardware yani aklınıza gelebilecek her türlü çözüm ne olur ???

2-Patron gibi bilgileri ve zamanları çok değerli olan kullancıların karşılaşacağı sorunları minimuma indimek içinöneriniz ne olur...imaj vs gibi ???

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 25/08/2013 22:32

(@oguzhanyildiz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

1-  Küçük bir wiki oluşturup yapınızda en çok karşılaşılan sorunları ve çözüm yollarını buradan verebilirsiniz, çağrı açmadan önce kullanıcıların buraya bakmasını isteyebilirsiniz. Örnek: http://support.uidaho.edu/services/tutorials/

ayrıca [email protected] adresi oluşturup çok acil olmayan (çok acil'in hangi durumları kapsadığını belirtmeniz gerek, yoksa herkesin işi acil ^^; ) istekleri buraya çekebilirsiniz, hem aciliyetine ve önemine göre erteleme inisiyatifiniz olur, hem faaliyet raporu olarak elinizde durur.

2- Patronun sekreteri /özel kalemi veya yanına sık girip çıkan bir eleman vs. varsa ona basit troubleshooting eğitimi verebilir, en azından çözemediği sorunu size daha anlaşılabilir bir şekilde aktarmasını sağlayabilirsiniz.

.

Gönderildi : 26/08/2013 13:17

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

IT Helpdesk yazılımları olabilir.

Bir kaç tanesini paylaşıyorum.

http://www.spiceworks.com/app/help-desk/

Burada demo linkleri mevcut.

http://www.otrs.com/en/software/otrs-help-desk/online-demo/

Gönderildi : 26/08/2013 14:37

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki kullanıcı bilgisayarlarının sorunlarını minimuma indirmek için ,nasıl sistematik yapılandırmak gerekir.

örneğin thin client mı uygundur ???

Gönderildi : 28/08/2013 03:08

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Bu tür çok kullanıcılı yerlerde domain yapısı kurularak merkezi yönetim sağlanılır..

Son kullanıcılardan administrator yetkisi alınarak gereksiz program yükleme, ayarlarla oynama engellenir.

Donanımsal yada yazılımsal firewall kullanarak internet kullanımı mümkün olduğunca sınırlandırılır.

Mutlaka güncel bir antivirüs programı kullanılır.

Bilgisayarların bulunduğu ortama göre Periyodik fiziki bakımları yapılır. 

Son kullanıcılara basit bilgisayar kullanma eğitimi verilir.

Ben bunları yaptım. Şimdi baya rahatım diyebilirim.

Kolay gelsin 

Gönderildi : 28/08/2013 12:10

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şöyle bir sistem kullanan varmıdır acaba :

kullanıcıların ghost gibi merkezi bir noktadan günlük incramental vs. imajlarını almak gibi ??

ve sorun olduğunda direk imajdan dönmek gibi ....

Gönderildi : 29/08/2013 22:40

Paylaş: