Forum

Network Mapping Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Mapping Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@onurzulfikar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Elimde 3 tane sunucu bulunuyor bunlardan 2 tanesi win2008R2 diğeri ise CentOS 6.4. CentOS file server olarak görev yapıyor. 1. sunucuda hiç sorun yaşamadan centos ta bulunan paylaşım dosyasını map edebiliyorum ancak diğer windows sunucuda aynı işlemi gerçekleştirdiğimde "The Specified Network name is no longer avaible" hatası alıyorum. yardım edebilir misiniz?

Gönderildi : 22/08/2013 14:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz, yeni üye olarak size tavsiyem ilk olarak forum kurallarını okumanızdır. Forum başlığında "Acilll - yardım vb" kelimelere karşı çok hassasız, ben bu seferlik başlığı düzenledim.

Sorunuza gelince, isim çözümleme hatasına benziyor, CentOS için map yaparken makine ismi mi yoksa ip adresi mi kullanıyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2013 17:38

(@onurzulfikar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Her ikisinide kullandım. aynı hatayı aldım. Elimde bulunan bütün sunucular aynı network te. Birinden erişip diğerinden erişememek biraz saçma geldi. CentOS üzerinde kontrolü yaptım. Paylaşım için CentOS sunucusuna hiç gitmiyor. Ama ping atıyor. Acaba port bazlı bir sorun mu var?

Gönderildi : 22/08/2013 19:11

Paylaş: