Forum

portable devices di...

Bildirimler
Hepsini Temizle

portable devices disable

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@ibrahimtokuc)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

şu anki yapıda DC olarak win2003 server ent. ve 150 client mevcut, clientlarda vista  ,xp , win7   kurulu ,

Dc 'de usb'ler için policy mevcut hem xp he de win7 kullanıcılarında bir sıkıntı yok yazmaya karşı policy çalışıyor ancak

xp olan bilgisayarlarda Portable Device için bir önlem bulamadım.(Örneğin client 'a  samsung s3 takıtığınızda bunu mass storage değil portable devices gördüğü için sizin policy etkili olmuyor )

win7 client 'da gpedit.msc 'den girip çıkarılabilir depolama birimi erişimi'nde kısıtlama yapabiliyorum bunu 2003 Server 'da   gpo ile dağıtamıyorum 2008 yada 2012 'ye uprage gerekecek .

Kısacası xp olan makinalarda ne gibi önlem alabilirim ,  upgrade yapmadan diğer win7 ve vistalara policy 'yi nasıl dağıtırım.

Gönderildi : 22/08/2013 13:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Storage Device Policies XP tarafından desteklenmemektedir, bu nedenle 3 parti bir yazılım satın alabilir veya USB tanınmasını driver seviyesinde engellemeyi deneyebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/823732

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2013 17:33

(@ibrahimtokuc)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

her halikarda 3 parti yazılım şart galiba çünkü işletmelerinde benim durumumda olan ve xp kullanan bir çok kişi vardır diye düşünüyorum

yada pcleri sırayla upgrade edip win7 ye taşımam gerekiyor galiba

Gönderildi : 23/08/2013 13:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kaspersky ile yapılabiliyor örneğin

http://support.kaspersky.com/learning/courses/kl_102.98/chapter3.3/section1

kullandığınız client server çalışan bir antivirus var ise bu tip bir özelliği olabilir kontrol etmekte fayda var 

Gönderildi : 23/08/2013 13:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

kaspersky ile yapılabiliyor örneğin

http://support.kaspersky.com/learning/courses/kl_102.98/chapter3.3/section1

kullandığınız client server çalışan bir antivirus var ise bu tip bir özelliği olabilir kontrol etmekte fayda var 

Evet bu da bir alternatif, SEP de yapıyor bildiğim kadarı ile Trend Micro da, bu şeklde ilerlersen hem ek bir ürün almamış olursun hemde ek bir yönetim konsolu, agent yüklemesi vs olmaz. AV ile beraber çözmek en mantıklısı

Biz bankada AV ürünü ile çözüyoruz örneğin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2013 14:38

Paylaş: