Forum

win2012 ismi uzun d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win2012 ismi uzun dosyaların silinmesi hk;

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, win2012 dfs in yarattığı bazı staging dosyaları var ve çok uzun isimli olduğu için silinemiyor. too long file name hatasını veriyor. bunları silmenin bir yolu var mı?

Gönderildi : 16/08/2013 15:02

(@muratbugan)
Gönderiler: 8
Active Member

Bildiğim kadarıyla ancak hata verilen dosyayı bulup ismini değiştirerek veya kök dizine atarak silmek zorundasınız.

Gönderildi : 16/08/2013 17:13

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bildiğim kadarıyla ancak hata verilen dosyayı bulup ismini değiştirerek veya kök dizine atarak silmek zorundasınız.
ne isim değiştirtiyor ne de yer 🙁

Gönderildi : 16/08/2013 17:50

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

robocopy ile too long hatasi vermeyecek bir klasore (c:\delete gibi) tasimayi denediniz mi?

Gönderildi : 17/08/2013 03:47

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

robocopy ile too long hatasi vermeyecek bir klasore (c:\delete gibi) tasimayi denediniz mi?
selamlar dfs dosyaları olduğu için sanırım robocopy görmüyor bir şekilde... şimdilik dfs staging kotasını 4096 dan 1024 e çekerek yer açmayı sağlayabildim. arka planda otomatik olarak sildi o dosyaları....

Gönderildi : 19/08/2013 15:51

(@borayildiz)
Honorable Member

selamlar dfs dosyaları olduğu için sanırım robocopy görmüyor bir şekilde... şimdilik dfs staging kotasını 4096 dan 1024 e çekerek yer açmayı sağlayabildim. arka planda otomatik olarak sildi o dosyaları....

dediğiniz doğru olabilir daha önce DFS üzerinde böyle bir sıkıntıyı bu şekilde çözmedim açıkçası fikir olsun diye söylemiştim. neyse yine de mantıklı bir şekilde sorununuz çözülmüş geçmiş olsun. 

Gönderildi : 19/08/2013 16:11

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

dediğiniz doğru olabilir daha önce DFS üzerinde böyle bir sıkıntıyı bu şekilde çözmedim açıkçası fikir olsun diye söylemiştim. neyse yine de mantıklı bir şekilde sorununuz çözülmüş geçmiş olsun. 

Bende aslında konuyu ilerisi için açmıştım belki dfs dışındada yarın bir gün long name li bir dosya olur yine silemeyiz. çözüm olabilir diye... tüm update leri geçtim belki düzeltilir diye ama bir aksiyon yok. win2012 r2 geliyor yakında belki onunla çözülmüş olur bu sorun da....

Gönderildi : 19/08/2013 17:00

(@borayildiz)
Honorable Member

daha çok sorun gelmesin de 🙂

Gönderildi : 19/08/2013 18:11

Paylaş: