SBS 2003 serverda F...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2003 serverda FTP kullanıcıları  

  RSS
baris icen
(@barisicen)
Üye

Merhabalar. Sbs2003 kurulu sistemde localden paylaşılan klasörü ftp yede tanımladım. Ama localde izin verdiğim kullanıcılar ftp dende giriyor. Ftp yi oluştururuken verdiğim izinler etkili olmuyor. Ben ftp den sadece 2 kullanıcı ya izin vermek istiyorum. Tabiki localden de bu klasöre ulaşılması gerekiyor. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız sevinirim... Saygılar...

Alıntı
Gönderildi : 27/08/2008 14:43
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


FTP Root dizininde bulunan, FTP dosyalarınızı barındıran klasore, içeriden ulaşıldığı zaman ne yapılması gerektiği, ihtiyacınız olan kuralları verin ve kullanıcılarınız içeriden istemiş oldukları değişiklikleri yapsın.


FTP içinde FTP Site Access Permission bolumu içinde sadece READ kutusunu işaretleyin ve WEB arayüzünden sadece ilgili klasorler okunsun, yazılamasın.


[img] [/img]

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2008 23:21
baris icen
(@barisicen)
Üye

     Ben tam olarak anlatamadım sanırrım.... Şimdi ftp root ta sorunum yok.  Localde herkesin ulaşabildiği herkese bütün yetkilerin açık olarak paylaştırıldığı bir klasör var... Bu klasörü ftp de sanal dizin oluşturarak yayına açtım. Yurtdışından bu bilgileri kulalnnan 2 kullanıcı var.. onların kullanmasını istiyorum... Ama localde verdiğim izinlerin hepsi ftp dede etkili oluyor. Ben ftp de sadece 2 kullanıcıya izin vermek istiyorum.. Ama localde ki herhangi bir kullanıcı ftp ye girdiği an bağlanabiliyor.   Şimdiden teşekkür ederimm..

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/08/2008 12:42
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

İsterseniz aşağıdaki linkleri bir inceleyin. Oluşturduğunuz ftp de anonymous connection da olabilir mi? Yani ftp:// 1.1.1.1 diye bağlanıldığında kullanıcı adı ve password istemiyor mu?

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/04/16/win-ftp-server-kurulum-ve-yap-land-rma.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/08/2008 13:03
baris icen
(@barisicen)
Üye

Ftp de şifre soruyor. Local verdiğim her izin ftp dede etkili oluyor.. Ftp ayarlarda değişik yapmasamda... Tavsiye ettiğiniz programları inceleyip çözüm bulmaya çalışayım...  ama SBS de çözüm bulursam daha iyi olucak.. İlginiz için çok teşekkür ederim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/08/2008 14:33
Paylaş: