Forum

Group policy Senary...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group policy Senaryoları

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
806 Görüntüleme
(@AliBenerDiKER)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamızda GPolicy'lerimizi yeniden şekillendirmek amacındayız,Yöneticimiz, baika firmalardan,referans alarak ilerlemek niyetinde,hali hazırda kullanılan şablonlara nereden ulaşabilirim.

Örneğin A firması  SINIRLI ou'da   RDP yasak,OYUNLAR yasak,TEAMVIEVER YASAK....vb gibi

paylaşımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 12/08/2013 22:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu biraz diğer firmaların ne yaptığı ile ilgili değilde sizin politikanızla ilgili bana göre. Yöneticiniz böyle bir aksiyon almak istiyorsa kısıtlama politikalarını da çizse iyi olur 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/08/2013 01:38

(@AliBenerDiKER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu biraz diğer firmaların ne yaptığı ile ilgili değilde sizin politikanızla ilgili bana göre. Yöneticiniz böyle bir aksiyon almak istiyorsa kısıtlama politikalarını da çizse iyi olur 🙂

Âlâ Rıza Bey, fakat aslında birkaç Gp result paylaşımı benim işimi görebilir, sonuçta bu aksiyonu bizim almamızı istiyor.Yardımcı olabilirseniz  çok sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 13/08/2013 13:04

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Bunları gpo ile değilde gateway cihazı üzerinden yapmanız daha kolay olur (firewall üzerinden web filter app filter kullanarak).

Gönderildi : 13/08/2013 13:41

(@www-rizasahan-com)
_

Rdp dışında hatta rdp dahil geri kalnları Erol hocamon dediği gibi fir utm veya yazılımsal firewall ile yapmanız mümkün. Ben iş yerimde ara ara gpo ile yazılım deploy ve bir kaç kısıtlama dışında kullanmıyorum. Dcyi mümkün olduğu kadar komplex işlere sokmadan bir kenarda bırakmanız yararlı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/08/2013 13:49

(@AliBenerDiKER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rdp dışında hatta rdp dahil geri kalnları Erol hocamon dediği gibi fir utm veya yazılımsal firewall ile yapmanız mümkün. Ben iş yerimde ara ara gpo ile yazılım deploy ve bir kaç kısıtlama dışında kullanmıyorum. Dcyi mümkün olduğu kadar komplex işlere sokmadan bir kenarda bırakmanız yararlı olacaktır.

Sanırım ben anlatamadım 🙂

Bizden istenen, hali hazır da firmaların,kurunmların kullanıdğı GPO şablonları .referans almak istiyoruz.

Teşekkürler

Gönderildi : 13/08/2013 14:15

(@www-rizasahan-com)
_

Yok bu konuda net olmayan bir şey yok başkasında ne varsa ben yapayım mantığı pek oturmadı. Bir şeye ihtiyaç vardır yapılır gerek yoktur yapılmaz. Ama dilerseniz kullandığım gpoları paylaşabilirim.

Gönderildi : 15/08/2013 02:01

Paylaş: