Forum

Server 2008 de Masa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 de Masaüstü Gelmiyor

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,074 Görüntüleme
(@volkancaliskan)
Gönderiler: 141
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin. 

server 2008 Stndrt R2 server üzerinde sql ve dc bide dosya sunucusu bulunmakta bir gün izinden sonra salı sabahı sistemi kontrol ettigm sırada masa üstü şifre ekranımdan sonra ekran gelmedi düz windows mavisi olarak  kaldı masa üstünü açamadım. Server görevlerini yerine getiriyor belgelere ulaşılıyor işletme çalışıyor. Akşam üstü sistemi yeniden başlatmak istedim ama o komutu almadı. Dügmeye uzun basarakta kapatmak istemiyorum ne yapabilirim acaba fikri olan varsa yardım edebilirse sevinirim. İyi geceler.

Gönderildi : 31/07/2013 00:03

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ctrl + alt + delete tuşuna basarak task manager (görev yöneticisini) açın daha sonra file dan new komutunu vererek gelen ekrana explorer yazıp enterlayın sonuç değişicekmi gözlemliyelim

Gönderildi : 31/07/2013 03:03

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Davut hocam malesef Ctrl+Alt+Del 'e sistem  cevap veriyor ama task manger yada oradaki diğer komutlara cevap vermiyordu. Sistemi yeniden başlat dememdede herhangibi bir hareketlilik olmadı. Gecede Server kitlenmişti aramışlar beni ulaşamadılar sabah biraz erken gelip zorunlu olarak sistemi kapattım açtım. Şuan için yedeklerimi alıp logları kontrol edecegim. Birde sql'e geçici olarak ram konusunda sınırlama yapmam gerekecek galiba 🙁

Gönderildi : 31/07/2013 11:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Ekranda Please wait for the System Event Notification Service..." diye uyarı var mı? Antivirus programı olarak ne kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 31/07/2013 13:50

(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba , Regedit içerisine girebiliyor musunuz ? (Windows+R tuşu) eğer girebiliyorsanız ; belirtmiş olduğum yolu takip edip , oradaki Shell ve Userinit değerlerini paylaşabilir misiniz ?  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Gönderildi : 31/07/2013 14:22

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır öyle bir uyarı hiç görmedim. Ant. olarak trend Micro kullanıyorum. Yanlız olaydn sonra event lerde trend micronun altında bulunan cpuctrl.exe, ofchotfix.exe ve unzip.exe dosyalarıyla ilgili uyarılar gördüm. Bende bu exe leri yedekleyerek siildim. Daha önce cpuctrl yi trend micro destek aldıgım kişiye sormuştum. İşlemciyi çok yoruyor diye, oda bir şey diyememişti. Ögleden sonra tekrar görüşecegim.

Gönderildi : 31/07/2013 14:24

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , Regedit içerisine girebiliyor musunuz ? (Windows+R tuşu) eğer girebiliyorsanız ; belirtmiş olduğum yolu takip edip , oradaki Shell ve Userinit değerlerini paylaşabilir misiniz ?  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

shell : explorer.exe

userinit : C:\Windows\system32\userinit.exe, 

olarak geçiyor 

Gönderildi : 31/07/2013 15:12

(@ismailKaratas_)
Estimable Member

Oradaki değerler sıkıntı olabileceğini düşümüştüm fakar değerler doğru. Tam olarak emin olmamakla beraber combofix uygulamasını çalıştırıp denesek , bir care olabilir sanki ? Güvenli mod çalışıyorsa eğer. 

Gönderildi : 31/07/2013 16:24

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Oradaki değerler sıkıntı olabileceğini düşümüştüm fakar değerler doğru. Tam olarak emin olmamakla beraber combofix uygulamasını çalıştırıp denesek , bir care olabilir sanki ? Güvenli mod çalışıyorsa eğer. 

İsmail hocam şuan için makina normal olarak çalışıyor yukarıda yazmıştım gece kitlenmiş tamamen sabah zorumlu olarak elektrigi keserek kapattım neyseki açılışta bir sorun yaşamadım. Dediğim gibi logları kontrol edince Trend Micronun altındaki bazı dosyaların hatalı oldgunu düşünüyorum yada ikinci bir seçenek ram konusunda kapasitem düşük onuda tamamlayacagım en kısa sürede 

Gönderildi : 31/07/2013 17:40

(@ismailKaratas_)
Estimable Member

O zaman sorun yok Volkan Hocam , Kolay gelsin 🙂

Gönderildi : 31/07/2013 19:45

(@volkancaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yukarıda belirtmiştim sistem kitlendi kapatık açtık düzeldi diye o geceden sonra sistem üst üste 2 gecede saat  2 - 3 civarında yani yine aynı saatlerde kitlendi. Düşünüyorum ne oldu diye ant. ve güncellemelerden şüphelendim devre dışı bıraktım aklıma bir şey gelmiyor birde son güncellemeri yapmıştım bu olay olmadan önce ama o yapılan güncellemelerle ilgili bir sorun olurmu ben pek sanmıyorum. Yoksa mecburen onlarıda kaldırmayı denicem.

Gönderildi : 03/08/2013 14:40

Paylaş: