Forum

2003 Standart Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Standart Server Lisans Ekleme Sorunu !!!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar musterime 2003 standart kurulumu yaptik ve active directory kurulumlari yapildi sistemin aktivasyonu yapildi yanliz sistem icin almis oldugumuz 5'li cal paketlerini ekleyemiyorum ve bu lisanslari ekleyemedigim icin kullanicilari domaine katamiyorum.Bu lisanslari nasil ve nerden ekleyebilirim forumda ve internette arastirma yaptim ama bir sonuca ulasamadim simdiden herkese tesekkur ederim.

Gönderildi : 26/08/2008 20:32

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu posta bakmışmıydınız ? : http://www.cozumpark.com/forums/thread/36678.aspx

Gönderildi : 26/08/2008 20:37

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhaba;

Daha önce buna benzer bir soru sorulmuştu. Ve Hakan Hocam linkteki cevabı vermişti.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/36678.aspx

Domain'e katamadığınızda ne gibi bir hata mesajı alıyorsunuz acaba?

Gönderildi : 26/08/2008 20:38

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ilgınız ve yardımlarınız icin tesekkur ederim benım soyle yapmıs oldugum bır hata var admınıtratrator toolsdan licencingdende yanlıslık ıle bırseyler yapmaya calıstım ama domaıne kattıgım makınelerden 2 tanesınden 2'side aynı anda logon olunca limit astın gıbı bır uyarı alıyorum yanı anladıgım kadarı ıle cal lisanslarını sadece elımızde lısans bulunması adına alıyoruz sısteme herhangı bır eklemesını yapamıyoruz yanı lısansları gıremıyoruz sbs'dekı gıbı eger durum boyle ise  ben sistemı default halıne yanı lısans kısmına nası alırım ve eger alırsam 5'den fazla kullanıcıda domaıne katarsam bır sorun olurmu sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım....

Gönderildi : 26/08/2008 23:29

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba standart ve enterprise sürümlerinde License Logging Service default olarak kapalı gelir bu yüzden denetim masasından licensing e girip remove dediğiniz zaman hata mesajı alırsınız servislerden bu servisi başlattıktan sonra eski lisansları remove edebilir ve elinizdeki sayı kadar girebilirsiniz.

Gönderildi : 27/08/2008 02:22

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yazmıs oldugunuzu denemedim ama en kısa zamanda denıycem ilginiz icin size ve Rafet ve Selim Hocama tesekkur ediyorum...

Gönderildi : 28/08/2008 01:51

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Rica ederim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/08/2008 03:10

Paylaş: