Forum

GPO Ayarları

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Ayarları

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@cemildogan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben kullanıcıların başlat menüsü için bir GPO hazırladım...Fakat bir türlü yönetimsel araçları kullanıcılarda devre dışı bırakamadım...Bunu Grup ilkesi düzenleyicisinde nerede yapıyoruz...

Gönderildi : 30/07/2013 02:55

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

merhaba , ilgili linki incelermisiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/285007.aspx

Gönderildi : 30/07/2013 04:58

(@cemildogan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu linki inceledim ve o uygulamaları yaptım ama sadece o kullanıcıda yönetimsel araçları yok ediyor ok...Fakat ben bir GPO ile kullanıcıların başlatma ekranından yok etmek istiyorum..Bu uygulama ile tek tek kullanıcılara bağlanıp o değeri 0 yapmak gerekiyor..Fakat bunu bir GPO ile yapmak ve istediğimiz kullanıcılara admin ekranından yapmak mümkün değilmi?????

Gönderildi : 31/07/2013 22:15

(@cemildogan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kullanıcılar için bir gpo oluşturdum..masaüstü bileşenlerini kıstladım...Fakat server 2008 i daha önceki bir yedeğe server yedekleme/restore kısmından lisanslı bir muhasebe programında hata olduğu için geri yükledim..Geri yükleyince önceki durumda oluşturduğum GPO lar tabiki gözükmedi..Fakat gpo nun kısıtlaması devam ediyor..Bu kısıtlamaları bir türlü kaldırıp serbest hale getiremedim..Hatta AD yi kaldırdım yeni bir domain oluşturdum GPO kısıtlamaları kalkar diye oda olmadı..Yeni bir GPO oluşturdum..aynı kısıtlamaları orada yaptım etkinleştirdim ve disable ettim belki kalkar diye...Oda olmadı..Tabiki bunları yaparken gpupdate /force komutunu kullanarak yaptım...Acaba bu yetki kısıtlamalarını kaldırmak için ne yapabilirim...

Gönderildi : 03/08/2013 04:34

Paylaş: