Forum

FailOver Cluster

Bildirimler
Hepsini Temizle

FailOver Cluster

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba iyi çalışmalar kurduğum bir failover cluster yapısını nasıl kaldırabilirim.

Gönderildi : 23/07/2013 15:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Servis olarak ne koşturuyorsunuz? SQL, File Server vb?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2013 18:18

(@hakanyuksel)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Merhabalar

Oncelikle uzerinde  olan servisleri kaldirmaniz gerekiyor. Ornegin SQL servisi host ediliyorsa cd ile kaldirmaniz gerkiyor ardomdan pasif noddan baslayarak member nodelari FCM uzerinden kaldirilmasi gerekmektedir. Somrasinda servislerden FC servisoni kaldirabilirsiniz. 

Saygilarimla

Gönderildi : 23/07/2013 19:52

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Olayı kısaca acıklıyayım Hyper-V 3.0 için failover yapılandırmak istiyorum ve serhat akıncı arkadaşımızın server 2012 üzerinde bir failover cluster makalesi var onu baz alarak bir çalışma yapıyordum ve İSCSI yapılandırmasında bir hata yaptım ve hatayı düzeltemediğim gibi dns tarafında da bir kaç hata oluştu projeye sıfırdan başlamak istiyorum ve hanı bunu windowsu tekrar kurararak basite kaçmak istemiyorum bunun için soruyorum.

Gönderildi : 23/07/2013 21:25

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Failover Cluster Manager konsolundan veya PowerShell üzerinden önce (ve varsa) VM'leri silin, ardından Cluster üyesi Node'ları Evict edin, ardından Cluster'ı Destroy edin.

Bir adım daha önceye dönmek için yukarıdaki işlemlerden sonra Node'lar üzerindeki Failover Cluster feature'ları da remove edebilirsiniz.

Gönderildi : 25/07/2013 15:22

Paylaş: