Forum

Server 2008 Grup Po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Grup Policy Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@mesutunal)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle uzun zamandır takip etmekle birlikte bende yeni üye oldum ve ilk defa sizlere yazıyorum. Bu yüzden herhangi bir hatam olursa şimdiden özür dilerim.

Benim problemim Server 2008 de group policy le ilgili. Netwokte Bazı clientlerin firewalllarını kapatmak istiyorum. Bunu Default Domain Policy üzerinden yaptığım zaman çalışıyor. Fakat yeni bir organizational unit oluşturup bunun içine firewallunu kapatmak istediğim clienti eklediğim ve yeni yaptığım Yasaklılar adındaki policyi organizational unite atadığım halde policy çalışmıyor. Clientte gpresult /r yaptığımda Bilgisayar Ayarları kısmında Default Domain Policy, Kullanıcı Ayarları kısmında Yasaklılar policysi çıkıyor. Ama yasaklıların içindeki ayarları cliente bir türlü uygulamıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Bu arada fiwewallu kapatma işlemini policydeki  ; Computer Configuration, Policy, Administrative Template, Network, Network Connection, Windows Firewall, Domain Profile altındaki Protect all network connection kısmını "disable" yaparak ayarlıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler. 

Gönderildi : 23/07/2013 13:48

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Computer policy uygulayacağin yere user policy uyguluyor olabilirmisin ?

Gönderildi : 23/07/2013 14:23

(@mesutunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Firewallu Computer management üzerinden  kapattım. User management üzerinde böyle bir ayar yok.

Ou içersine de hem user i atarak hemde computer atarak ayrı ayrı denedim.

Yalnız ben policy içerisinde computer configuration içersinden ayar yapmama rağmen, clientte user kısmında policy gözüküyor.

Gönderildi : 23/07/2013 17:05

(@mesutunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek yokmu? 

Gönderildi : 24/07/2013 17:30

Paylaş: