Forum

policy ile yazıcı d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

policy ile yazıcı dağıtımı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Aşağıda görüldüğü gibi policy prefences kısmından var olan tcp/ip üzerinden çıktı alan yazımızı dağıtmak istiyorum. fakat printer path kısmına 

yazıcının ip adresini yazsam kabul etmiyor. bu bilgisayar üzerinden paylaşılan bir yazıcı değilki gözat desemde bulmuyor

Gönderildi : 23/07/2013 12:22

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

ilk önce merhabalar

konu ile ilgili olarak dağıtımını yapmayı planladığınız yazıcı paylaşımı açık mı ve ayrıca active directory'de listele sekmeside işaretli mi?

ikinci olarak daha sonra  dağıtmak istediğiniz policy'de editleyerek (tavsiyem : sırf bu işlem için yeni bir policy oluşturmanız yönetim açısından daha kolay olacaktır.) ip adresi yazan yere printer makinasının ip adresi ve printer path üzerinden printerın yolunu \\PRINTSERVER\10 KAT DENETIM&FINANSAL gibi yazarak veya browse ile seçerek işlemi yapabilirsiniz.

aşağıda policy kısmında ki ayarı görebilirsin

Eğer yine olmazsa eventları kontrol etmen gerekli

Gönderildi : 23/07/2013 12:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba 

Tam anlatamadım galiba. Bu paylaşımda olan printer dahil hp m5035 yazıcı ve ağ üzerinden çıktı alınıyor. yani paylaşım vermiyoruz çünkü bir

bilgisayara kurulu değil kurulum yaparken ip adresini yazıp windows yazıcıyı buluyor ve kuruyor. yani gözat veya yol adı yazamıyorum çünkü çıkmıyor

ve çıkmaması gayet normal 

Gönderildi : 24/07/2013 12:12

Paylaş: