Forum

WinCe Thin Client Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WinCe Thin Client Yazıcı Bağlantı Problemi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
570 Görüntüleme
(@HasanHuseyin)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server 2003 üzerinden terminal server la uzak masaüstü yapan wince thinclient da  yazıcıdan çıktı alınamıyor. wince üzerinde nasıl  bir ayarlama yapmam gerekiyor. 1 defa çıktı alınabiliyor bir daha alınamıyor. lpd uygulamarıyla nasıl yapabilirim lütfen bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolay Gelsin. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 26/08/2008 14:13

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

bu noktada thin client marka ve modeli önemli

ascombil in getirdiği mt1800 wince olan thin clinet için şu şekilde işlem yapıyorum

thinclient menulerinde lpd aktif edip kuyruk adı ve port (lpt1)belirlemesi yapıp

terminal servera printer kurarken lpr port seçip cıkan ekrana thinclient ip

alt kısıma ise belirlediğim kuyruk adını tanımlayıp işlemi bitiriyorum.

hp serimde t5125 model ise thinclient ta bir printer device tanıtıp gerisini aynı yukarıdaki gibi yapıyorum

Gönderildi : 26/08/2008 15:41

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Erol beyin dediklerine katılıyorum. Bende thinclient ortamında çalıştığımda, printeri önce thinclientin localine kuruyorum. localde çıktı aldığı takdirde, terminal server üzerinde local port olarak printer ekliyorum ( \\ipadresi\hp1010 şeklinde ) bu şekilde kullanıcılar terminal server'a login olduğu zaman printerlar altına otomatik olarak eklenecektir.

Gönderildi : 26/08/2008 22:19

(@kutayboga)
Gönderiler: 13
Active Member

bu noktada thin client marka ve modeli önemli

ascombil in getirdiği mt1800 wince olan thin clinet için şu şekilde işlem yapıyorum

thinclient menulerinde lpd aktif edip kuyruk adı ve port (lpt1)belirlemesi yapıp

terminal servera printer kurarken lpr port seçip cıkan ekrana thinclient ip

alt kısıma ise belirlediğim kuyruk adını tanımlayıp işlemi bitiriyorum.

hp serimde t5125 model ise thinclient ta bir printer device tanıtıp gerisini aynı yukarıdaki gibi yapıyorum

ascombilin getirdiği mapple 1800 mt lerde ben de problem yaşıyorum. Denemediğim bağlama şekkli kalmadı hatta enson yazıcıları değiştirdim . (HP 1018 ve 1020 leri  HP 2014 ile değiştirdim.. )

Ama maalesef yine aynı hata ile karşılaşıyorum. Hatta serverda ilk defa yüklediğim printerdan bir veya 2 defa çıktı alınabiliyor ama ondan sonra yazıcı yazdırılıyor deyip herhangi bir işlem yapmıyor... 

ayrıntılı konuşmak üzere yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdilik gruplar arasına birer PC koyup yazıcıları bu makinalara bağlamış durumdayım ama bu geçici bir durum... maalesef o makinaları da çalışması gereken yerlere koymam gerekecek... 

Saygılarımla

Yazıcılar ile ilgili problemi çözdüm. 🙂 çözümü de bu sayfaya yazdım...  http://www.cozumpark.com/forums/thread/43775.aspx  

Gönderildi : 09/09/2008 15:38

Paylaş: