Forum

Server 2012 Remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Remote Desktop Service

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@MetinTenekeci)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese 
Ben Küçük bir ofisin bilgi işleminde çalışmaktayım ofisde 10 kullanıcı bilgisayarı var Windows7Pro  3-4 kullanıcıda
genelde ofis dışında uzak masaüstü ile çalışacak bende yenibir sunucu alıcam şuan bakıyorum HP veya DELL üzerinde Server2012 Foundation
yüklü gelen +5kullanıcı Uzak Masaüstü lisansı almayı düşünüyorum ancak bazı arkdaşlarımdan bir uyarı geldi 
Tek Foundation 2012 üzerine artık RDS kurulumu yapılamıyormuş 2.makina yada sanal'a member bir foundation
alıp ona yapmamız gerektiğini söylediler.

Bende Server 2012 Standart almayı düşünüyorum acaba ondada böyle bir kısıtlama varmı
yani Microsoft artık Tek Server2012 DC makinaya RDS kurulumu destekliyormu 

teşekkür ederim. 

Gönderildi : 19/07/2013 15:19

(@FatihDenizli)
Gönderiler: 3
Active Member

Biz Dell - Windows Server 2012 Foundation Server aldık ve uzak bağlantı kurulumu yaptık. Herhangi bir sıkıntı yok.

Sistemde farklı bir domain istemiyor kendisi domain olmak istiyor. SBS gibi

Fakat 2008 R2'deki gibi RemoteApp rdp dosyası oluşturulamadı. Web üzerinden bağlantıya izin veriyor. 

Gönderildi : 19/07/2013 15:51

(@MetinTenekeci)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

arştırırken buldum daha önce bu konu konuşulmuş. Bu gün itibarı ile sadece Server 2012 Standart ile deneme yapma fırsatım oldu 

Bir Makinaya Server2012 std. kurdum workgroup ortamındayken RDS kurulmadı workgroup ortamında çalışmaz dediz AD kurdum ve ardından RDS kurmaya çalıştım kurmadı hata verdi. sonra Hyper-V kurup server2012 kurdum ve DC ye member yaptım sorunsuz çalışıyor . Foundation da deneme yapamadım . 

http://www.cozumpark.com/forums/387500/ShowThread.aspx

Gönderildi : 19/07/2013 16:30

Paylaş: