Forum

Wisptis.exe nedir ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wisptis.exe nedir ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,624 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Son günlerde terminal server a bişeyler olmaya başladı ve aşırı derecede kopmalar vs..

cpu 70 lere cok fazla cıkıyor donuyor makine vs. bende hemen task manager a baktım ve prosess lerde

Wisptis.exe diye bişey dikkatimii cekti ve bi cok kullanıcıda belirli aralıklarla bu exe çalışıyor gözüküyor.. ben netten baktım pek bi açık olarak ne

oldugunu bulamadım sistem den kaldırılmamalı gerekli filan yazıyor ama tam olarak ne işe yarar neden aralıklarla çalışır ve farklı kullanıcılarda çalışır duruma hangi durumlarda geçer  bu uygulama.. daha önce neden yoktu yawaşlama ve donmalar buna bağlı olabilirmi interneti etkiliyor olabilirmi
Bilgisi olaan arkadaşlar yardım ederse sevinirim ..

bende bu dosyanın tam olarak ne oldugunu ne aradıgını nie calışııgını sistemdeki uzak kullanıcıların donmalarını etkiliyormu virüs mü spammı trojanmı neyin nesi ogrenmiş olurum

simdiden tşkler .

Gönderildi : 25/08/2008 16:00

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Donmaların bundan kaynaklanacağınız zannetmiyorum.

Windows Ink Services Platform Tablet Input Subsystem olarak açılımı vardır. Windows UPDATE yada MS Office Suite ile gelir.

Bilgisayara dijital kalem ekleyip yazı yazmanızı sağlayan windows servisidir. %systemroot%\system32 klasöründe bulunur ayrıca MSN messenger daki el yazısı özelliğini aktif ettiğinizde çalışır.

Gönderildi : 25/08/2008 16:17

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ..

Gönderildi : 26/08/2008 11:58

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Rica Ederim.

Gönderildi : 27/08/2008 17:38