Forum

network dosya erişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network dosya erişimi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@HuseyinOzcan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

herkese iyi çalışmalar dilerim. Elimdeki windows server sunucudaki bir dosyaya ulaşmaya çalışırken ilk girmeye çalıştığım zaman kullanıcı adı ve şifre soruyor.

birinci dosya  --- ahmet@ 

ikincidosya ---- mehmet@ 

ben ikincidosyaya girmeye çalışırken yanlışlıklar ahmet@ kullanıcısıyla girmeye çalıştım. doğal olarak "windows cannot access \\server\ikincidosya" hatasını aldım. fakat bundan sonra girmek istersem pc resetlemem lazım. resetlemeden bir daha kullanıcı adı sormuyor. bunun kısa bir yolu var mıdır? 

Gönderildi : 03/07/2013 12:59

(@A.VolkanSavas)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Merhabalar,

Nasıl bir sisteminiz var? domain ortamında mı? biraz sistem hakkında bilgi verir iseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 03/07/2013 13:10

(@HuseyinOzcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

domain dışından dc üzerindeki dosyaya erişmeye çalışıyorum.

erişeceğim dosyaya yetkili bir kullanıcı ile erişmezsem bahsettiğim hatayı veriyor ve bir daha girmeme izin vermiyor. reset attıktan sonra tekrar erişmek istediğimde kullanıcı adı ve şifre giriyorum ve doğru kullanıcıyla login oluyorsam dosyaya erişim iznini veriyor.

sıkıntım reset atmakla ilgili. reset atmadan bir daha kullanıcı adı şifresini sormasını sağlamak istiyorum. 

Gönderildi : 03/07/2013 13:23

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

"control userpasswords2" komutu ile veya user accounts altındaki manage credentials içerisinden sunucu adı belirtip istediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi girebilirsiniz. girdiğiniz sunucuya her erişiminizde bu kullanıcı adı ve şifre kullanılacaktır. eğer yanlışlıkla kaydettiyseniz bunu da aynı yerden silebilirsiniz.

Gönderildi : 03/07/2013 13:36

(@HuseyinOzcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekür ederim. Fakat kullanıcı adı şifre girildiğinde hatırla seçilmediği zaman bahsettiğiniz yere kaydetmiyor. doğal olarak orda değiştirilmesi gereken bi bilgi görülmüyor. zaten amacım her file server'a ulaşılmaya çalışıldığında kullanıcı adı ve parolasını sorması..

sıkıntı sadece bi kere girildiği zman herhangi bir kullanıcıyla tekrar başka bir dosyaya girilmeye çalışıldığında yetkisi yoksa ulaşamıyor olması.

ben istiyorumki her ağdaki server a girmeye çalıştığımda bana kullanıcı adı ve şifre sorsun (reset atmaya ihtiyac duymadan)

Gönderildi : 03/07/2013 14:24

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

benim bildiğim kadarıyla başarılı bağlantı oluştuktan sonra kapatıp açmadan yapılamıyor. siz ortak kullanımdaki bir bilgisayar içinmi bunu soruyorsunuz anlayamadım.

Gönderildi : 03/07/2013 16:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

net use \\\server\IPC$  /delete

komutu ile tekrar size user pass sormasını saglayabilirsiniz 

Gönderildi : 03/07/2013 16:55

Paylaş: