Forum

Sürekli kilitl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sürekli kilitlenen hesap

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Bir kullanıcımızın AD hesabı sürekli kilitleniyor. Kendi bilgisayarını eventlarında herhangi bir yanlış giriş hatası gözükmüyor ama account lockout and management tools ile tarama yaptığımızda parola 5 kere yanlış girildiği için kilitlendiği görünüyor. Network map yok, eski hesap bilgileri girilerek çalışan bir dosya yada çalışan bir program yok. Nasıl kilitlendiğini nasıl tesbit edebilirim? Sanki başka bir kullanıcı sürekli bu hesapla bağlanmaya çalışıyormuş gibi.

Gönderildi : 28/06/2013 13:14

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba, Bir müşterimde bu sorunu yaşamıştım sorunun sebebi conficker virüsü olabilir. Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz,ağda server 2000 veya server 2003 sp1 client tarafında xp sp2 makineler var mı?

Gönderildi : 28/06/2013 13:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba, Bir müşterimde bu sorunu yaşamıştım sorunun sebebi conficker virüsü olabilir. Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz,ağda server 2000 veya server 2003 sp1 client tarafında xp sp2 makineler var mı?

Mcafee kullanıyoruz. Sistemi tarattım herhangi bir sotun çıkmadı. Ağda win 7 ve  Xp sp3 clientlar server 2008 r2 sunucular var.

Gönderildi : 28/06/2013 13:46

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

DC üzerindeki Windows Security loglarını incelermisin , Worm event var mı McAfee de kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 28/06/2013 14:44

Paylaş: