Forum

yerel bir kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yerel bir kullanıcıyı yerel administrator grubuna policy ile üye yapmak

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
397 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selam

Policy ile tüm kullanıcılarda yerel olarak genel diye bir kullanıcı açtım. ben bu kullanıcıya yine policy ile yerel administrator grubuna üye nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 26/06/2013 13:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/forums/thread/286060.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/06/2013 14:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Restriction kısmında domain deki kullanıcları ekliyorum. fakat localde oluşturduğum bir kullanıcıyı buraya eklesem bile localde admin grubuna

eklenmiyor. domaindeki bir kullanıcıyı yaparsam oluyor.

Gönderildi : 27/06/2013 13:18

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

net localgroup administrators user /add  şeklinde komut satırından ekleyebilirsiniz

Gönderildi : 27/06/2013 13:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ben anlatamıyorum galiba

policy de local user and groups kısmından create diyerek local bir kullanıcı oluşturdum. tüm kullanıcılarda bu kullanıcı var. ben diyorumki bu local kullanıcıyı bir şekilde local administrator grubuna policy ile üye yapmak istiyorum

Gönderildi : 27/06/2013 18:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ben anlatamıyorum galiba

policy de local user and groups kısmından create diyerek local bir kullanıcı oluşturdum. tüm kullanıcılarda bu kullanıcı var. ben diyorumki bu local kullanıcıyı bir şekilde local administrator grubuna policy ile üye yapmak istiyorum

bir üstteki Davut arkadaşımızın yazdığı mesaj tam olarak bunu yapıyor (logon script olarak kullanabilirsiniz)

ayrıca Rıza arkadaşımızın  önerdiği adresi de tekrar okuyun bence arkadaşlar farklı yöntemler ile işinizi görecek önerilerde bulunmuşlar 

Gönderildi : 27/06/2013 20:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 28/06/2013 13:11

Paylaş: