Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 DNS Yönlendirmeleri

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@EnesAhmed)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

ns1.alanadım.com yönlendirilen alan adlarında benim istediğim siteyi nasıl açabilir?

Gönderildi : 20/06/2013 18:52

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sorunuzu anlayamadım. alanadım.com sizin domaininizi mi temsil ediyor, yönlendirme yapmak istediğiniz site nedir? hangi yönlendirilen alan adları? biraz daha açıklayıcı bilgi yazarsanız daha anlamlı olur.

Gönderildi : 21/06/2013 00:16

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunuzu anlayamadım. alanadım.com sizin domaininizi mi temsil ediyor, yönlendirme yapmak istediğiniz site nedir? hangi yönlendirilen alan adları? biraz daha açıklayıcı bilgi yazarsanız daha anlamlı olur.

Tam olarak yapmak istediğim ns.alanadim.com bana ait buraya yönlendiriler domainlerin istediğim sayfaya yönlendirmek veya o domainlerin içerisine bu domain şu alan adı örneğin:sadecehosting.com'da bulunmaktadır gibisinden bişi yapmak istiyorum.

Gönderildi : 23/06/2013 15:56

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

o zaman istediğiniz tüm sitelerin ns adreslerini elinizdeki ns adresleri olarak değiştirin. ns sizde ise dns yönetimi sizde demektir. dolayısıyla her dpmain için açacağınız www.yonlendirilensite.com için ip adresini bahsettiğiniz gibi görünen site IP adresi olarak güncelleyin.

Gönderildi : 23/06/2013 16:01

(@EnesAhmed)
Estimable Member
Konu başlatıcı

o zaman istediğiniz tüm sitelerin ns adreslerini elinizdeki ns adresleri olarak değiştirin. ns sizde ise dns yönetimi sizde demektir. dolayısıyla her dpmain için açacağınız www.yonlendirilensite.com için ip adresini bahsettiğiniz gibi görünen site IP adresi olarak güncelleyin.

Örneğin isimtescil.net veya başka bir hosting sağlayıcısının yaptığı gibi, hosting sağlayıcısında bulunan alan adlarımın ns1.isimtescil.net ns2.isimtescil.net yönlerdirdiğim zaman, alan adıma giriş yapılmaya çalıştığı zaman benimalanadim.com tıkladığında yapım aşamasındadır sayfası geliyor bu şekilde nasıl yapabiliriz? (herhangi bir yönlendirme ile alan adı değişmiyor benimalanadim.com'da böyle bir sayfa açılıyor)

Gönderildi : 27/06/2013 19:48

Paylaş: