Forum

File Server Sahipli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server Sahiplik Durumu ve Klasör, Dosya İzinleri Kendiliğinden Değişiyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,768 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar file serverdaki bazı dosya, klasörlerdeki izin ve sahiplilik durumları kendiliğinden Unable to display current owner a düşüyor bu da bana sürekli iş çıkartıyor ve yedekte alamaz duruma geliyorum sonra saatlerce kopyalamaya çalışırken sorun veren dosyaları tek tek bulup ilk önce sahiplik durumunu ve ardından izinlerini değişitiriyorum. Daha basit bir yöntem muvcutmudur yoksa bu durum beni hasta edecek. 🙂

Gönderildi : 20/06/2013 13:26

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

genellikle ntfs izinleri altında full control izni verilip o şekilde bırakılır, bunu yaptığınız zaman yetkiyi verdiğiniz kullanıcı sahipliğini de değiştirme şansına sahip oluyor. yani büyük ihtimalle kendiliğinden olan bir sorununuz yok. verdiğiniz izinleri security sekmesinde advanced butonuna basarak kontrol edin.

eğer zaten bunun önlemini almışsanız, sunucu üzerinde bir malware, virus taraması yapmanız iyi olur.

Gönderildi : 21/06/2013 00:29

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

İzinleri bastan atamak degil sorun klasore kimse erisemiyor butun izinler gitmis sahiplik durumu bos ve klasorun sahiplik durumunu administrator yaptigimda alt klasorlere yetki misarsini almiyor ve klasorun icerilerindeki exel ve docs leri tek tek ayarlamam gerekiyor buda hem zaman kaybi hemde sinir bozucu ama cikar yolu bulamadigim icin dunden beri tek tek basladim izineri atamaya. Eger 1000 tane dosyayi kullanicinin biri tek tek bunu yaptiysa ben bileklerimi keserim ve okadar yetenekli kullanici yok 🙂 arti ozel izinleri olan gruplardan bahsediyoruz bir tanede olsa yine haklilik pain var diyecegim.

Gönderildi : 21/06/2013 17:28

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

özel izinli veya genel izinli olması farkedecek bir özellik olmadığından söylediğim yeri kontrol ettiğinizde eğer "take ownership" ayarını görüyorsanız herkes bu işlemi yapabilir. ama bilinçli yapabilir ama bilinçsiz yapabilir.

Gönderildi : 23/06/2013 16:28

(@DenizCINAR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

İzinleri bastan atamak degil sorun klasore kimse erisemiyor butun izinler gitmis sahiplik durumu bos ve klasorun sahiplik durumunu administrator yaptigimda alt klasorlere yetki misarsini almiyor ve klasorun icerilerindeki exel ve docs leri tek tek ayarlamam gerekiyor buda hem zaman kaybi hemde sinir bozucu ama cikar yolu bulamadigim icin dunden beri tek tek basladim izineri atamaya. Eger 1000 tane dosyayi kullanicinin biri tek tek bunu yaptiysa ben bileklerimi keserim ve okadar yetenekli kullanici yok 🙂 arti ozel izinleri olan gruplardan bahsediyoruz bir tanede olsa yine haklilik pain var diyecegim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Sinir etmiyor değil. Bazen saatlerce uğraştığım oluyor şu anda olduğu gibi.  

Gönderildi : 23/10/2013 14:25

Paylaş: