Forum

active directory de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory de sorun alıyorum

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
385 Görüntüleme
(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Server 2003 üzerinde AD kurulu ve yine yeni kurulmuş server 2003 ile domaine katılya çalıştığımda  , the following error accured attemting to join the domain "domain adı"; the directory servicewas unable to allocate a relative identifier hatası alıyorum yardımlarınızı rica ederim..

Gönderildi : 17/06/2013 19:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

AD kurulu olan serverda dns mevcut mu? Eğer dns burada ise domaine almak isteidiğiniz serverın dns ipsini AD kurulu servr yapın. Domain adına ping atamayı deneyn, atabiliyorsanız domaine mebebr edebilirsiniz.  

Gönderildi : 18/06/2013 01:03

(@hamit_ertan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dns burda ve ve server asıyla png atabiliyorum fakat yine ad 'ye join olamadım..

Gönderildi : 18/06/2013 01:55

(@hamit_ertan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dns burda  ve server asıyla png atabiliyorum fakat yine ad 'ye join olamadım..

Gönderildi : 18/06/2013 01:55

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=822053

Gönderildi : 18/06/2013 03:13

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Geçenlerde bende aynı sorunla karşılaşmıştım domaine daha önceden dahil olan bir serverı tekrar kurduğumda herşey normal olmasına karşın join yapamadım sorunumu şöyle çözdüm domainadin.com yerine sadece domainadin yaz dene yani .com suz dene nokta işaretinden sonraki kısmı yazmadan kolay gelsin.

Gönderildi : 20/06/2013 14:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Burada şu nokta var yalnı domain.com ismi ile domaine join olamıyorsanız, domain adı ile sadece login oluyorsanız, çözümleme netbios üzerinden olmakta. Bu durumda dns sorunlu çalışmamaktadır. Logları kontrol edip dnsi elden geçirmenzi öneririm. dcdiag ve netdiag çıktılarını kontrol edin.

Gönderildi : 12/07/2013 19:13

Paylaş: