Forum

VPS güvenlik &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPS güvenlik önerileri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@halitcolak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sunucu güvenliğini sağlayabilmem için "Trend micro deep security manager" yazılımını kurdum (1 aylık deneme). Bu yazılımı öneriyor musunuz ve bu yazılıma alternatif var mı ? Pek fazla server'dan anlamayan birisi olarak bu yazılımı kurduğumdan beri sanki kendimi daha güvende hissediyorum 🙂 En basit hali ile ufak bir saldırıda beni uyarabiliyor :). Eğer bu ve buna benzer programlarla ilgili tecrübelerinizi benimle paylaşa bilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 13/06/2013 20:34

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Sunucu güvenliğini sağlayabilmem için "Trend micro deep security manager" yazılımını kurdum (1 aylık deneme). Bu yazılımı öneriyor musunuz ve bu yazılıma alternatif var mı ? Pek fazla server'dan anlamayan birisi olarak bu yazılımı kurduğumdan beri sanki kendimi daha güvende hissediyorum 🙂 En basit hali ile ufak bir saldırıda beni uyarabiliyor :). Eğer bu ve buna benzer programlarla ilgili tecrübelerinizi benimle paylaşa bilirseniz sevinirim.

Merhabalar,

kurulum basittir ama implementasyon biraz karışıktır, sıkıntısız çalıştırdığınız ise anti-malware, web reputaion, firewall, ips, log insptection ve integrerty monitoring özellikleri ile katı bir güvenlik politikası uygulayabilirsiniz. IPS i için başarılı diyebilirim.

Ama benim şahsi görüşüm bu ürün sannallaştırma içindir agent ile bir koruma istiyorsan başka yazılımlar tavsiye ederim. Mesela Symantec SEP olabilir.

Gönderildi : 14/06/2013 01:58

(@halitcolak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eser hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Ancak burada belirtmiş olduğunuz bir çok terimi ne yazık ki anlayamadım. Cahilliğime, bu işte yeni olduğuma verin 🙂

Hocam benim yapmak istediğim şey sunucunun benden vakit çalmaması. Beni fazla uğraştırmasın (her gün dönüp kontrol etmeyim), güvenliği mümkün mertebe sıkı tutsun olayları da loglayıp acilse bana mail atsın 🙂 Haa acil olduğunda birşey yapacağımdan değil, baktım sıkı bir saldırı var sunucuyu kapatırım 3, 5 saat 🙂 sonra tekrar açarım.

Belki böyle bir durumda diyebilirsiniz ki güzel bir hosting firmasıyla gidin anlaşın. Evet kesinlikle haklısınız ama bütün sitelerim için hosting alsam benden çok para isteyeceklerdir. Bununla ilgili teklif istesem muhtemelen bir çalışan alıp sadece sunucuyla ilgilenmesini sağlasam neredeyse kafa kafaya eşit olur 🙂 (biraz abartı ama kaliteli hizmet = para)

Ve ayrıca ne yazık ki artık satın aldık ve 3 aydır falan kullanıyoruz. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 15/06/2013 19:58

Paylaş: