Forum

Server 2012 Uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Uzak masaüstü Kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@AhmetMercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar server kurulumu ve yapılandırmasında biraz acemiyim ve mümkünse yardıma ihtiyacım var. 1adet serverım var ve server 2012 kurulumu yaptım, hyper v ile sanallaştırma yaptım, ana işletim sistemimi bi domaine dahil ettim ama hyper v sistemini bi türlü 2. server olarak ekleyemiyorum, kerberos resolution error alıyorum ve bi türlü işin içinden çıkamadım. Trusted host olarak ekleme yapmam gerekiyor diye tahmin ediyorum ama beceremedim, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 12/06/2013 14:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ahmet bey,

Bence temel bir eğitim almanız veya makaleleri bol bol okumanız gerekli, çünkü çok temel bir bilgi ile ciddi işler yapmak istiyorsunuz. Bu durum hem sizi hem bizi yoracaktır 🙂

Fiziksel bir makine üzerinde Hyper-V rolünü aktif ettiniz, domain' i nereye kurdunuz, hyper-v içerisinde ki sanal sisteme mi yoksa fiziksel makiney mi? 

Ana işletim sistemimi bir domain e dahil ettim demişsiniz, domain nerede hangi işletim sistemi?  Fiziksel olan mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2013 14:25

(@AhmetMercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için sağolun temel bir eğitim almam gerektiğinin farkındayım Hakan Bey , ben size kısaca ne yapmak istediğimi anlatayım şu ana kadar yaptığım işlmelerde hatalı olabilir. Tek bir serverda uzak masaüstü hizmetini çalıştırmak istiyorum en fazla 5 6 kullanıcı servera bağlanacak, server basit bir şekilde kullanılacak ve ufak bir ftp sunucusu yapmak istiyorum. Eski serverımız 2003 dü ve çok rahat bir şekilde yapılandırabiliyorduk ama server 2012 ilk defa kurdğumuzdan baya bi bocaladık.Yaptığım işlemler şunlar AD Domain Services, Hyper V, Web Server Hizmetlerini Kurdum. Hyper V ile kurduğum işletim sisteminde uzak masaüstü hizmetlerini ekledim ve Ana sistemimi Domaine ekledim ama gerisini bi türlü getiremedim.   Dediğiniz gibi fazla olmasada biraz araştırma yapıp makale okudum ama biraz daha uğraşmam gerekiyor anladığım kadarıyla, cevabınız için tekrar sağolun.

Gönderildi : 12/06/2013 14:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Sizin hali hazırda bir domain yapınız var, yeni bir sunucu kurdunuz ve bu sunucu 2012 server. Bu yeni sunucu üzerinde ise hyper-v ve web servislerini kurdum diyorsunuz ama birde AD Domain servisini.

Peki AD Domain servisini sadece kurdunuz mu yoksa bu makineyi bir DC olarak yapılandırdınız mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2013 17:19

Paylaş: