Forum

Local Policies ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local Policies ile ilgili sorunum.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
737 Görüntüleme
(@DorukBozyayla)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir adet Microsoft Server 2008 işletim sistemi olan DC'm var VMWARE üzerinde. Ve bir adette Windows XP. DC üzerinde, gpmc tabında Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options kısmında bulunan ayarlardan bazılarını yapıp videolar çekmek istiyorum. Ancak nezaman bir ayar yapsam, Windows7'te oturum açıp kontrol ediyorum olmuyor.

Örneğin, oturum açmak için CTRL ALT DEL gerekmesin diyorum. Enable yapıp gpupdate çalıştırıyorum. Sonra Win7'ye geçip yeniden başlatıyorum yada oturum kapatıyorum ancak hala aynı şekilde devam ediyor. Herhangi bir group policy oluşturmadım, default group policy üzerinden yapmaya çalışıyorum.

Windows'u ilk kurduğum zamanda böyle ayarları yaptığımda kabul ediyordu ancak şimdi tekrar aynı sorun çıkmaya başladı. 3. kez sistemi kurdum ve yine aynı sorun. Acaba ben mi yalnış birşey yapıyorum? 

Gönderildi : 22/05/2013 23:22

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member

oluşturduğun organization unit lere uyguluyorsun değil mi?

Gönderildi : 23/05/2013 00:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

windows7 client bu domaine logon oldugundan vs dns olarak ad'nin dns serverini kullandıgından emin olmalıyız oncelikle

ayrıc gpupdate /force komutunu client tarafında yani w7 makinada  calıstırmanız gerek 

bu arada sorunuzu yeniden okurken farkettim ust satırda xp var bu xp domaine daihlmi , ayrıca bir windows7 mi var bu 7 domaindemi belirtmemişsiniz

Gönderildi : 23/05/2013 13:43

(@DorukBozyayla)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, evet DNS'lerle falan herhangi bir problem yok. Domain ortamı var ve domain ortamıda var. Herhnagi bir problem yok onları biliyorum o kadar bilgim var ancak. Yeni bir GPO oluşturup OU'ya bağladığımda ve ordan ayar yaptığımda bile win7'de bu aktif olmuyor. Gpupdate yazıyorum yine yok. Örneğin oturum açmaya çalışana başlık göndermeye çalışıyorum ancak açıldığında hiçbirşey gelmiyor. Local policies tabından yapıyorum bunu. SOrun nedir?

Gönderildi : 24/05/2013 23:15

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member

öncelikle gpmc dan policy uygulamalısınız. Eğer oradan yapıyorsanız oluşturduğunuz ou nun üzerinde bir tane gpo oluşturup bağlamalısınız.

Eğer önceden oluşturduğunuz varsa kuralların çakışmaması için kontrol etmeniz gerekiyor.

örneğin.

muhasebe isiminde bir ou oluşturdunuz.

Altında da Satinalma isminde bir ou var.

Siz muhasebe bölümüne dediniz ki usb portunu kullanmasın.

Satinalma bölümüne ise kullansın dediniz.

Burada satınalma bölümüne uyguladığınız gp uygulanmayabilir.

.... 

Gönderildi : 29/05/2013 17:50

Paylaş: