Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo database

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

Server 2008 R2 ve windows 7 kurulu bir sistemde clientler üzerinde gpo bilgileri nerede tutuluyor.Bunu şu yuzden soruyorum önceki gpo yapılandırılmasında cd erişimi kapatılmış ama şimdi bunu erişilebilir yaptım fakat clientler bunu almıyor bunu bi şekilde kaldırmalıyım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2013 17:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

normalde sysvol - senin domain ismin - policies altında tutulur GUID olarak göreceksin orada. ancak burası pek fazla işine yaramayabilir.

GPO'ların bir yedeği varsa oradan restore edebilirsin.

clientların cd-rom'a erişmelerini mi istiyorsun sen? policy üzerinde açtıysan ve ilgili OU'lara da bağladıysan gpupdate force etmezsen default değer olan 90 dk içinde client soracaktır dc'ye. yada restart edilince uygulayacaktır.  

Gönderildi : 22/05/2013 17:59

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mumin hocam şimdi durum şu oyle bişey oldu ki ben bu yaptıgımın tam tersini yaptım fakat aradan günler gecmesine ragmen bi kaç bilgisayarda hala cd-rom kapalı bende hani bu gpo bilgilerinin clientler üzerinde tutuldugu yerden bu gpo bilgisini silersem düzelir diye düşündüm belki yanlış düşünüyo olabilirim.

Gönderildi : 22/05/2013 19:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

client tarafında gpupdate /force komutunu çalıştırmayı denyebilirsin

Gönderildi : 22/05/2013 19:53

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam onuda denedim mesela şunuda denedim acaba user gpo ayarlarını aldıgını kesinleştirmek için o bilgisayarda oturum acıpta cd-rom calıştıramayan user başka bir bilgisayarda cd-rom çalıştırabiliyor boyle ilginc bi olay ya ben o bilgisayarı yeniden kurcam yada bu gponun kayıtlarının tutuldugu bölümü bulup silmem lazım.

Gönderildi : 22/05/2013 20:18

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bu eğer daha önceden policy i almış BiLGiSAYAR ise domainden düşürüp yeniden domain e alabilirsin. onun dışında belki aynı gpo yu başka bir yerden de alıyor olabilir. dc üzerindeki group policy management i açarak policy in üzerinde save as reports şeklinde kaydedin ve bu policy i nerede uyguladığınıza bakarak oradan da kaldırın. eğer bunlara ragmen client eski gpo yu alıyorsa bence client i yeniden kurmakta fayda vardır.

Gönderildi : 22/05/2013 20:40

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok sağolun bunu denerim zaten dediğiniz gibi pcyi tekrar kurmam gerekecek.

Gönderildi : 22/05/2013 21:18

Paylaş: