Forum

Belgelerim Konum G&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Belgelerim Konum Görünmüyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
739 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar mevcut sistemimizde dc makinem 2008r2 std kullanıcıların dökümanlarını file serverimde yani 2008r2 de tutuyorum belgelerim dizinin yolunu değiştirerek file serverimdeki yolu gösteriyorum sorunsuz çalıştı daha sonra istanbulla ankara arasında vpn yaptım ve istanbul ofisinin local ip lerini değiştirdim file serverinde ip si değişti daha sonra kullanıcıların belgelerim yolunu değiştirmek için belgelerim klasöründe sağ tuş ve özellikler yaptım konum sekmesi görünmüyor çok fazla araştırma yaptım ama bir türlü bulamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim kolay gelsin.

Gönderildi : 21/05/2013 13:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Restore Defaults seçeneği yok mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2013 17:50

(@onursamanci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

hocam merhaba,

belgelerim konumunu değiştirilmesini kapatmak istiyorum  fakat bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

teşekkürler

Gönderildi : 29/08/2015 04:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

İlginç bir istek 🙂 genelde değiştirmeyi istedikleri için böyle bir bilgiyi araştırmak lazım hazır da yok ne yazık ki 🙁

aslında şöyle ilerleyebilirsin, değiştirme işleminde değişen kayıt defteri anahtarı üzerinedeki izinleri merkezi olarak GPO dan Deny a çevirirsen olur, yazarken aklıma geldi.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2015 15:46

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

GPO üzerinde Folder Redirection kısmında ilk önce kuralı "redirect to the local userprofile location" olarak uygulayın, böylelikle konumu local bilgisayar almış olursunuz, daha sonra aynı policy'i "not configured" olarak ayarladığınızda konum kısmı policyden kurtulur, "varsayılanı yükle - taşı" konumları gözükür hale gelir. Dikkat etmeniz gereken nokta, "not configured" yapmadan önce ilk kuralın istediğiniz bütün bilgisayarlarda uygulanmış olmasından emin olmanız, yoksa "not configured"dan sonra manuel olarak ayarlamanız gerekir.

Gönderildi : 31/08/2015 12:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

GPO üzerinde Folder Redirection kısmında ilk önce kuralı "redirect to the local userprofile location" olarak uygulayın, böylelikle konumu local bilgisayar almış olursunuz, daha sonra aynı policy'i "not configured" olarak ayarladığınızda konum kısmı policyden kurtulur, "varsayılanı yükle - taşı" konumları gözükür hale gelir. Dikkat etmeniz gereken nokta, "not configured" yapmadan önce ilk kuralın istediğiniz bütün bilgisayarlarda uygulanmış olmasından emin olmanız, yoksa "not configured"dan sonra manuel olarak ayarlamanız gerekir.

Güzel yöntem.

Gönderildi : 31/08/2015 14:06

Paylaş: