Forum

2012 server kurulu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 2012 server kurulu ve RDP bağlantısında kopmalar yaşanıyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@NihanGumus)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Bizim sistemimizde 2012 server kurulu.Üretim bölümümüzdeki cnc lerde ise şirket içi kullandığımız erp programına veri toplayan sistem ekranları var.ve bu ekranlardan servera rdp bağlantısı yaparak çalışılıyor.Bu rdp bağlantısı durduk yere zaman geçince kopuyor ekranın herhangi bir yerine tıkladığında "this computer can’t cannot to the remote computer.Try connecting again if the problem continues contact the owner of the remove computer or your network administrator" uyarısı çıkıyor ve bağlantı kendini kapatıyor.Tekrar rdp bağlantısından giriş yapmak zorunda kalıyoruz.Bu süre zarfında çalışan ekran aynı şekilde karşımıza geliyor herhangi bir veri kaybolmuyor.

Nasıl çözebiliriz acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen? 

Gönderildi : 17/05/2013 20:53

(@serkanates)
Gönderiler: 1282
Üye

Merhaba; 

İstemciler kablosuz mu bağlı ?

İstemci sunucu arasındaki ağ trafiğinizi gözlemlediniz mi ?

Komut satırına "ping sunucuip -t" komutu ile trafiğinizi izleyip kopmanın yaşandığı anda ki durumu bildirebilir misiniz ?

İstemcilerin işletim sistemi nedir ?

Sunucu / İstemci tarafında çalışan bir güvenlik duvarı uygulamanız var mı ?

Gönderildi : 18/05/2013 01:35

(@NihanGumus)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

İstemciler Windows CE ve kablolu bağlı.

Ben IP çakışması olduğunu düşünüp bütün istemcilere sabit IP verdim birde bu şekilde deneyeceğim kopma olup olmadığını.

Trafiği izlemedim ama onu da deneyip sonuçları bildiririm.

Yardımınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 22/05/2013 14:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Terminal server ayarları üzerindeki idle timeout süresini uzatabilirmisiniz. muhtemelen sistem boşta kaldığında bağlantıyı kopartıyordur.

Gönderildi : 22/05/2013 15:21

Paylaş: