Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Tarih 1 Gün Geri Kalıyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Site Kurucularına ve Üyelerine Selamlar,

Uzun süredir siteniz çok faydalı bilgiler aldım ve takip ediyorum.

Çözümleyemediğim bir sorunum oldu bu konuda siz değerli arkadaşlarımız karşılaştığı bir sorunmu çözümü varmı öğrenmek isterim

Sorunum : Windows 2008 hp Server active directory altında çalışan sistemimiz var son 1 haftadır Server tarihi 1 gün geri kalıyor ilk zamanlar önemsemedim ve manuel olarak geri aldım fakat 2-3 gün arayla tekrar geri kalıyor ayrıca tüm terminal bilgisayarlarda server tarihine bakarak tarihlerini 1 gün geri alıyorlar ve bu yüzden kullandığımız özel yazılımlar ve uzak ve local masa üstü user lar server a bağlanamıyor ancak manuel olarak tarihi düzeltirsek server yeniden başlatırksa sorun düzeliyor fakat 3 gün sonra tekrarlıyor.

Gönderildi : 16/05/2013 14:48

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

timezone ayarları gmt+2 olarak ayarladınız değil mi?

Gönderildi : 16/05/2013 16:17

(@ismaildilme)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet ayarladım sunuda tespit ettim her gün öğleden sonra 2-3 saatleri arasında  tarih 1 gün geri gidiyor güncellemelerden kaynaklanan bir sorun olabilir mi acaba aklıma pilin arızalı olabileceği geliyor fakat pilin her gün mütemadiyen böyle bir sorun vermesi mantıklı gelmiyor.

Gönderildi : 18/05/2013 16:13

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Kendi sunucumdada kullandığım Nettime yazılımını öneririm. http://www.timesynctool.com/ sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsin.Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/05/2013 10:47

(@OguzAYAZ)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Anladığım kadarıyla domain yapısı bu sunucu üzerinde kurulu ve haliyle tüm clientlar server daki tarih saati alıyorlar öncelikle logları incelemelisin bence bir time server hatası bu  bu bulguya rastlarsan time server sorun çözümünü forumda bulabilirsin.

Gönderildi : 20/05/2013 14:59

(@ismaildilme)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

verdiğiniz değerli bilgi için çok teşekkür ederim

sorunun asıl kaynağını bulamadık ama nettime bu işte çok başarılı tarihi ve saati bilerek değiştirsem bile anında düzeltiyor.

beni büyük bir sıkıntıdan kurtardınız allah razı olsun. 

Gönderildi : 21/05/2013 02:09

Paylaş: