Forum

Terminal server lis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server lisanslama hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@SinanBasalan)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Network de iki Windows 2003 R2 standart server var. Bunlarda biri DC gorevini ustlenmis ve digeride Terminal Server. On adet CAL terminal serverda vardi ve 5 daha ilave olarak altik ve install ettik Terminal server a fakat iste bana gore sorunda burada basladi. Aslinda ilave olarak alinan 5 Terminal server CAL DC makineye kurulmasi gerekiyormus. Suan mevcut terminal server a yanlislikla ilave ettigim 5 CAL i nasil DC nin terminal server ina kurarim. Bu arada Terminal Lisans Server da mevcut linans server in uzerinde duruyor.

Tesekkurler

Gönderildi : 03/05/2013 09:31

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Niçin DC ye kuracaksınız ? Bana TS e kurulacak gibi geldi ? Lisansları göremiyormusunuz TS üzerinde ?

Gönderildi : 03/05/2013 12:26

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Dc ye kurmak gibi bir zorunluluk yok.

bende ts server üzerinde ts lisans dağıtıcı

Gönderildi : 03/05/2013 12:33

(@SinanBasalan)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 04/05/2013 08:29

(@SinanBasalan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bir mesaj yukarida bir karisikliktir gitti ve her nasilsa bos bir mesaj ordaya cikti. Neyse sunlari yazmistim

Aslinda DC den connect yoluyla baska bir 2003 R2 server uzerindeki TS server a ulasarak lisanslari gorebiliyorum DC uzerinden fakat benim amacim DC de 5 adet remote desktop user getirmekti ve diger server uzerindeki TS den dagitim olayinda baglantili bir menu maddesi yada herhangi bir detay goremedigim icin yukarda bahsettigim yonteme gitmistim. TS deki lisanslardan ilave olarak ekledigim 5 tanesini DC ye 5 adet remote desktop user u getirmek icin nasil kulanabilirim bilmiyordum ve halen bilmiyorum.

Gönderildi : 04/05/2013 08:43

Paylaş: