Forum

AD Hedef Asıl Adı Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Hedef Asıl Adı Yanlış

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,185 Görüntüleme
(@AliSarper)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Server 2008 R2 sunucumuzda donanım yükleme hataları, kendi kendine sistem başlatmalarından dolayı dün bugün sabah itibariyle 1 Ay önce (sorunsuz çalışan dönem) alınan sistem geri yüklemesini yaptım ancak sunucu bu sistem yüklemesi sonucunda DHCP altında IP4 IP6 dağıtımları kırmızıya döndü yanı dağıtım yapamıyordu. Sitenizi inceledim ve yetkilendirme hatası olduğunu gördüm. Yetkilendir dediğimde ise DHCP hizmeti active directory ile iletişim kuramadı hatası alıyorum. Mevcut kullanıcı administrator ve grup üyeliklerine bakmak istediğimde Hedef asıl adı yanlış olarak hata veriyor. Sunucudaki yetkili hala administrator görünmesine rağmen malesef AD ve DHCP gerekli görevleri yerine getiremiyor. Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim. İş yeri olması nedeniyle biraz acil bir durum. 

Gönderildi : 17/04/2013 15:59

(@AliSarper)
Active Member
Konu başlatıcı

AD üzerindeki hata 

Uyarı 2092 

Bu sunucu aşağıdaki FSMO rolünün sahibi, ancak bunu geçerli kabul etmiyor.  Bu sunucu yeniden başlatıldıktan sonra, FSMO'yu içeren bölüm için bu sunucu  hiç bir ortağıyla başarılı bir şekilde çoğaltılmadı.  Çoğaltma hataları bu rolün doğrulanmasını engelliyor. 

FSMO işlem yöneticisine başvurmayı gerektiren işlemler, bu durum düzeltilinceye kadar başarısız olacak. 

DHCP Üzerindeki Hata

Hata 1059

DHCP hizmeti yetkilendirme için dizin sunucusunu göremedi. 

Gönderildi : 17/04/2013 16:04

(@AliSarper)
Active Member
Konu başlatıcı

Güncel...

Gönderildi : 24/04/2013 22:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Dhcp kaldırıp tekrar kurun. Ayrıca tüm servisler çalışıyormu kontrol edin.

Gönderildi : 24/04/2013 23:03

Paylaş: