Forum

Gpo ile client leri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo ile client lerin kapanması için zamanlama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar şimdi bu konu çok tartışılmış forumda hatta hakan beyin bu konuda bir yazısı var bunu okudum fakat uygulamada bi kac sorum olacak şimdi makalede bir script var bunu gpo users configuration>policies> windows settings>script>logon içinde youlu belirttim fakat bu yolu belirtirken bu bat dosyasını ağda bir yere mi koyacagım yoksa server üzerinde herhangibir yer olur mu ayrıca hakan beyin yazısında bunun client bilgisayarda bir kere calışması gerekiyormuş bunu tek tek gidip clientlerde normal bir exe gibi çalıştırmam mı gerekiyor.Mümkünse bu konuda yardımcı olurmusunuz. 

Gönderildi : 16/04/2013 12:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

server tarafında netlogon paylaşımında bulundurabilirsiniz batch dosyanızı

ayrıca logon scripti gpoda belirtirken \\server\netlogon\batch.bat seklinde tum yolu yazmalısınız 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 16/04/2013 12:43

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey dediğiniz şekilde netlogon içinde dosyayı gösterdim hatta batch içindeki tarih ve saati de gün içinde herhangibir saate ayarladım fakat bilgisayarın kapanma işlemi gerçekleşmedi.bir ou içinde tüm yetkili userler için uygulanmasını istedim ama dediğim gib olay gerçekleşmedi ne gibi bir yanlış yapıyor olabilirim sizce.

Gönderildi : 16/04/2013 19:23

Paylaş: