Forum

R2 sürüml...

Bildirimler
Hepsini Temizle

R2 sürümlerinde ayrıca lisans gerekiyor mu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
559 Görüntüleme
(@ismailcetin)
Gönderiler: 139
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Server işletim sisremlerinde R2 sürümleri için ayrıca lisans almak gerekiyor mu? yani lisansları farklı mı oluyor? örneğin benim server 2003 işletim sistemim var ve update ederek sp2 ye çıkarttım. sonrasında server 2003 R2 ye geçiş yapmam gerektiğinde ayrıca lisans almam gerekiyor mu? gerekiyorsa belli bir indirimle mi alabiliyorum? bu durum server 2008 içinde geçerli mi? ve enterprise ya da standart edition sürümlerinde bu durum farklılıklar gösteriyor mu?

şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 05/04/2013 13:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/tr/tr/pricing.aspx

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/tr/tr/licensing.aspx

ilginiz tşkler Ufuk hocam. yalnız bu linkler bir çok bilgi içeriyor. içeriğini inceledim R2 lisansı olduğu belirtiliyor, fakat elimde server 2003 lisansım varken gerekiyor mu lisans R2 ye geçerken onu bulamadım. ayrıca sorularımda da olduğu gibi; ayrıca lisans gerekiyorsa bu fiyat farklı normal lisans ücreti olarak mı yansıyor öğrenmek isterim. 2003 ve 2008 de aynı mı bu durum? 

Gönderildi : 05/04/2013 18:17

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

MS Lisansı kiralama mantığı ile aldıysanız upgrade hakkınız olur. Satın aldıysanız yeni lisans almanız gerekiyor.

Gönderildi : 05/04/2013 18:20

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

MS Lisansı kiralama mantığı ile aldıysanız upgrade hakkınız olur. Satın aldıysanız yeni lisans almanız gerekiyor.

bilgi için tşkler.  sanırım bu durum elimdeki işletim sistem sürümü enterprise da olsa, standart edition da olsa aynı.. sürüm sonucu değiştirmiyor ve R2 lisansını normal satış fiyatıyla almam gerekiyor. bu durum 2003 de ve 2008 de aynı.

Gönderildi : 05/04/2013 18:55

Paylaş: