Forum

HP ProLiant ML310e ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ProLiant ML310e Gen8 Win2008STD kurulumunda harddisk i görmüyor

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,743 Görüntüleme
(@ErdoganBiyik)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar,başlıkta adı geçen server için 2008 kurmak istiyorum ancak kurulum ekranı geldiğinde harddisk i göremiyorum, güncelleme mi yapmam gerekli yoksa bir ön cd falan var mı kullanabileceğim, rica etsem yardımcı olabilir misiniz acaba 

Gönderildi : 29/03/2013 12:59

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@ErdoganBiyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Giremiyorum F10 ile ilgili ekrana, bastığımda aktif oluyor ama bana bir ekran gelmiyor ne yazık ki, indirdiğim CD ler de uyumsuz diyor

Gönderildi : 29/03/2013 15:49

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

BIOS'dan aktif etmeniz gerekebilir.

Gönderildi : 29/03/2013 16:07

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

(@ErdoganBiyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Halihazırda aktif geliyor, yine de kapatıp açmış olmama rağmen sonuç değişmedi, smartstart'ı sitesinden indirmeme rağmen bu sefer de uyumsuz diye uyarı alıyorum. 7.4 olmadı, 7.7 gördüm bir yerde onu da indiriyorum. Eğer bir düşünceniz varsa rica etsem paylaşırmısınız.

Gönderildi : 29/03/2013 18:07

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

No media kit is included with the Gen8 ProLiant servers and server blades. 

SmartStart is replaced by Intelligent Provisioning, on ALL ProLiant Gen8 servers and server blades. 

Visit www.hp.com/go/intelligentprovisioning for more info and to watch the video.

hp g8 ler icin boyle soylemis smart start in karsilama sayfasinda yaziyor bu uyari

http://h18013.www1.hp.com/products/servers/management/smartstart/index.html

Gönderildi : 29/03/2013 20:23

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member

Halihazırda aktif geliyor, yine de kapatıp açmış olmama rağmen sonuç değişmedi, smartstart'ı sitesinden indirmeme rağmen bu sefer de uyumsuz diye uyarı alıyorum. 7.4 olmadı, 7.7 gördüm bir yerde onu da indiriyorum. Eğer bir düşünceniz varsa rica etsem paylaşırmısınız.

Merhaba,

Sunucu kurulumunda diskleri görmüyorsanız sunucuyu Intelligent Provisioning işlemi ile kurabilirsiniz. Sunucu için PSP indirmek için ise aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://h18004.www1.hp.com/products/servers/service_packs/en/index.html

Gönderildi : 30/03/2013 01:11

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

merhaba.arıtk cd konusu yok.açılışta biostan sonraki hp manage i taip edin ilglil tuşla Hp Manege ekranın açılacak.öncelikle diskleri burada mount ederek işe bağlayın.sonra raid konf.yaparsınız.aksi durumda diskleri bulamazsınız aramayın. durumu bilgi verin çözmeye çalışalım. ,Hp sunucular için HP destek hattını aramaya çekinmeyin. İyi derecede sorgulamadan yardım alırsınız.

Gönderildi : 30/03/2013 03:58

(@LeventERDOGMUS)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba Arkadaşlar

Konuyla ilgili problem yaşayanlar smart start cd aramasın.  HP ProLiant ML310e Gen8 modelinde sistemde gömülü gelmektedir. Server açılışını takip ederek F10 ile giriş sağlayın smart start'ın üst  versiyonu açılacak. Karşınıza iki menü gelecek kurulum ve ayarlama alanları bu alandan ilerleyebilirsiniz.

Gönderildi : 16/07/2014 12:30

Paylaş: