Forum

adc seize sonrası i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] adc seize sonrası işlemler

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@zulkiflsevim)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

Sanalda   dc ve adc olmak üzere 2 adet domain controller var. fsmo rolleri dc üzerindeyken  shutdown yapıp  adc tarafında fsmo ve pdc için seize işlemleri yaptım. seize sonrasında  rollerin alınıp alınmadığı sorgulamak için netdom query fsmo  yaptım tüm rollerin adc üzerinde olduğunu gördüm.

adc restart ettiğimde   log on olma süresi çok uzuyor. Dns kendi üzerindeki tanımlı. Event loglarda 2087 hatasını aldım. Zannedersem metada işlemini yapmadığım için. Bu konuda sizinde fikrinizi almak istiyorum. Ayrıca tahminim doğruysa metadata işlemin nasıl yapılacağıyla ilgili link paylaşmanızı rica ederim.

tşkler. 

Gönderildi : 19/03/2013 01:23

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

(@zulkiflsevim)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hüseyin bey  desteğiniz için teşekkür ederim.

Yanlız burada    metadata işlemi yaparken   "connect to server   servername "      servername yerine pdc'nin adını  yazacağım fakat  PDC tamamen down  burada bağlantı kurarken doğal  olarak hata verecek.

Bu konuda ne yapmam gerekir ? 

Gönderildi : 19/03/2013 12:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Her şeyden önce bu işlemden sonra en az 1 gün beklemen gerekir. Sonra ADSI Edit'ten pdc' yi silmelisin. Çünkü logon esnasında pdc' yi oradan okumaya çalışıyor.

http://support.microsoft.com/kb/216498

Site and Services altından dc 'yi sileceksin. Sonra yeni pdc restart, yine bir süre bekletip logon olacak, dns eventleri temizleyip yeni eventleri izlemen gerekir.

Not : Bir süre zaten warning alacaksın bu normal. Sonradan düzene girecek (logonlarda problem yok ise).

Gönderildi : 19/03/2013 12:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Windows Server 2019 Üzerinde FSMO Rollerinin Taşınması ve MetaData Cleanup İşlemleri ile Eski DC' nin Kaldırılması - ÇözümPark (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2023 12:38

Paylaş: