Forum

win server 2008r2 d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win server 2008r2 donup kalıyor

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

active directory olan sunucum yeniden başladıktan 20 dk sonra donup kalıyor sıcaklık oranı normal spybot malwarebyte hijakthis gibi programlarla tarama yaptım sorun ne olabilir arkadaşlar.

Gönderildi : 14/03/2013 18:35

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

sorun hakkında biraz detaya iner misiniz, en azından mesela event viewerde hangi hata kodları çıktığını yazınız.

Gönderildi : 14/03/2013 19:20

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sorun hakkında biraz detaya iner misiniz, en azından mesela event viewerde hangi hata kodları çıktığını yazınız.

eventlar da konuyla ilgili bir hata yok

true socks admin nedir arkadaşlar bilgisi olan var mı?

tavsiye edeceğiniz tarama programı var mı? 

Gönderildi : 14/03/2013 21:58

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu konuda yardım edebilecek yokmudur acaba server açılıyor 15 dk sonra donup kalıyor güvenli modda da açılmıyor dediğim gibi bir çok virüs programı ile de taradım ama bir değişiklik yok domaini yeniden kurmayı istemiyorum ki kuracak olsam kullanıcılar nasıl oturum açacaklar. diğer erp server a da arişemiyorlar kullanıcı adı ve şifre istiyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 15/03/2013 00:14

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar event daki hata mesajları şu şekildedir

The WinRM service failed to create the following SPNs: WSMAN/dcsrv."domainname".LOCAL; WSMAN/

-

Time Provider NtpClient: This machine is configured to use the domain hierarchy to determine its time source, but it is the AD PDC emulator for the domain at the root of the forest, so there is no machine above it in the domain hierarchy to use as a time source. It is recommended that you either configure a reliable time service in the root domain, or manually configure the AD PDC to synchronize with an external time source. Otherwise, this machine will function as the authoritative time source in the domain hierarchy. If an external time source is not configured or used for this computer, you may choose to disable the NtpClient.

Gönderildi : 15/03/2013 01:07

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar server dan antivürüsü kaldırdığımda 3-4 gün sıkıntı çıkarmamıştı ama bugun yine donma olayı yaşandı. şimdi aşağıdaki hataları veriyor.

The driver detected that the device \Device\Harddisk0\DR0 has its write cache enabled. Data corruption may occur.

Broadcom BCM5709C #38: The network link is down.  Check to make sure the network cable is properly connected

The reason supplied by user MAKRO\Administrator for the last unexpected shutdown of this computer is: Other (Unplanned)

Reason Code: 0xa000000

Problem ID: 

Bugcheck String: 

Comment: 

DCOM got error "1084" attempting to start the service TermService with arguments "" in order to run the server:

{F9A874B6-F8A8-4D73-B5A8-AB610816828B} 

Gönderildi : 18/03/2013 19:58

(@ozgur.tahsin)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Osman Bey merhaba ,

bu problemi ilk yasadiginiz zaman bir guncelleme yapildi mi ? yada o tarihlere yakin bir guncelleme yapip da mi server i restartladiniz ?

Gönderildi : 19/03/2013 14:44

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu sorunu yaşadıktan sonra bir kaç şey denedim ve sonrasında update yaptım restart tabi sonrasında ama sunucu restart edmiyor donuyor.

Gönderildi : 19/03/2013 15:33

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşalar merhabalar;

açmış olduğum konuyla ilgili server da yukarıda yaptıklarımı anlatmıştım ama sorun çözülmemişti. ek olarak eventlar da usb hdd hatası da veriyordu usb hdd yi çıkardığımdan beri yaklaşık 2 haftadır restart yada donma olayı olmamaktadır. Bu konuyla ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşların denemesinde fayda var. 

Gönderildi : 16/04/2013 15:56

Paylaş: