Forum

terminal serverde y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal serverde yazıcı paylaşımı

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@celik1729)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

terminal server olarak  kullandığımız win2003 serverda paylaşıma açılan yazıcıyı ,terminal servera thin client   olarak bağlanan kullanıcıların görmesi için neler yapmam gerekli

yazıcı terminal servara tanıtıldı ve paylaşıma açıldı,  kullanıcılardan  serverın ip sini yazıp  yazıcılar klasörünü görmek isteğimde klasör bulunamadı gibi bir hata geliyor   

teşekkürler 

Gönderildi : 19/08/2008 14:45

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Sorunuzun detayı önemli ThinClient denilen makinenin İşletim Sistemine göre değişir Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ?

Celik1729 Bey üzerinize alınmayın fakat arkadaşlar soru sorarken soru sormuş olmak için değilde cevaplayacak kişilerin düzgün cevaplar verebilmesi için detaylı bilgi vermeye ve sade bir anlatıma özen gösterebilirseniz daha tatmin edici yanıtlar alabilirsiniz.

Soru Nasıl Sorulmalıdır ?

Gönderildi : 19/08/2008 15:08

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

yazınızdan 2 şey anladım

1. terminal serverda printer var ve thinclientten sisteme bağlandınız ve çıktı almak için ne yapmanız gerek yazıcıları görmek için server uzerindeki yazıcıya gerekli izinleri vermeniz yeter

2. ise thin client arkasındaki bir printerdan döküm almak için neler yapılmalı :

ben lpd (unix pinter servis) servisini kurar ve thin clienttaki printer tanımlamasını servera  yaparım ve sorunsuz kullanıyyorum

kullandığınız thin client marka ve üzerindeki OS nedir ?

hem linux hemde windows CE ile bu şekilde çalışmakta olan sistemim var

Gönderildi : 19/08/2008 15:16

(@celik1729)
Eminent Member
Konu başlatıcı

HP THIN CLIENT

WIN2003 TERMINAL SERVER

Gönderildi : 19/08/2008 18:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn.Çelik;

Yukarıda yazılan postları tekrar gözden geçirin ve istenen bilgileri verinki bilgi alabilesiniz.  Sizden thin client modeli değil işletim sistemi istenmekte.

Gönderildi : 19/08/2008 19:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

makaleyi sakin kafayla bir kez okuyun ve yapmak istediklerinizi karşılaştırın

isteklerinize cevap vermiyorsa  detaylı şekilde yazın çözelim

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/17/windows-printing-servisi.aspx

Gönderildi : 19/08/2008 19:53

(@celik1729)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 20/08/2008 11:50

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

merhabalar..

hp t5540 model bir thin clienttan dış bir networkteki server 2003 yüklü servera uzak masaüstü yapıp bu uzak oturumdan thin clienta bağlı yazıcıdan çıktı almak istiyorum. yukarıdaki linkte yazılanları yaptım. microsofttan terminal serverda yazıcıları arayan bir programcık indirdim onunla denedim. çıktıda aldım. sorunsuzdu. ancak şimdi JETCET PRİNT Connection Error hatası alıyorum. localdende çıktı alamıyorum. yapmak istediğimi garanti ve açık bir şekilde anlatabilirseniz gerçekten çok sevinirim çok sıkışığım. thin client üzerinde windows CE yüklü. localde uzak oturumda yapmam gereken işlemler nelerdir?

Gönderildi : 15/05/2009 02:06

Paylaş: