Forum

Replicasyon Problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Replicasyon Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemimizde aynı işletim sistemlerine sahip 3 ayrı DC bulunmakta. Bu DC makinaların herbirinde aşağıdaki hatayla karşılaştık.

Bu hatanın çözümü nasıl olabilir ve bu replicasyon probleminin çözüldüğünü nasıl anlayabiliriz ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 14/03/2013 03:22

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

FRS den DFS e migrate mi yaptınız? dc lerin işletim sistemleri nelerdir ? global cataloğun da olduğu bir sunucu üzerinde repadmin.exe /syncall komutunu çalıştırın syncall terminated with no errors yazıyorsa replikasyon yapmış demektir.

Gönderildi : 14/03/2013 10:45

(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

FRS den DFS e migrate mi yaptınız? dc lerin işletim sistemleri nelerdir ? global cataloğun da olduğu bir sunucu üzerinde repadmin.exe /syncall komutunu çalıştırın syncall terminated with no errors yazıyorsa replikasyon yapmış demektir.

Merhaba ,  FRS den DFS e migrate yapmadık. " repadmin.exe /syncall " yaptığımızda ise bir kısımda

from: 18213ec17-653d-...............-msdcs.domainadı

to: asdf82ba-7g6f-.......................-msdcs.domainadı

CALLBACK MESSAGE : The replication failed because of a schema mismatch between the servers involed. Hatasıyla karşılaştık.

Çözüme nasıl ulaşabilirim ?

Gönderildi : 17/03/2013 21:14

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/03/operations-master-lar-ve-seizing-lemi.aspx

schema master rolünün geçerli bir sunucuyu gösterdiğini doğrulayın. eğer roller geçerli bir sunucuyu göstermiyorsa roller transfer etmeyi deneyin.

Gönderildi : 18/03/2013 17:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dc de cmd komut satırında repadmin/syncall komutunu çalışıtııp çıktısında hata veriyor mu kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 18/04/2013 17:54

Paylaş: