Forum

Disaridan Remote De...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disaridan Remote Desktop ile servera baglanani izlemek

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Bir firma serverin bir tanesine Remote Desktop Connection yapmak istiyor. Baglandiklarinda ne yapip ettiklerini gormemin bir yolu varmi? Task manager'dan USers tabinda sadece baglanmis olduklarini goruyorum o kadar.

Ortam: Windows Server 2008 R2 SP1

Gönderildi : 03/03/2013 01:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

ammy, vnc vs araçlar ile işlemi gerçekleştirmeleri politika olarak uygulanabilir. 
Bunun dışın da uzmanlık alanların dan dolayı adım, işlemlerin görülmesini, kayıt altına alınmasını istemiyorlar ise güvenlik ve güvenirliği sağladıkları sürece hakları vardır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2013 08:31

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Onceden PCAnywhere kullaniyorlardi o zaman gorebiliyroduk. PCAnywhere'in hack olayindan sonra bu urunu kullanmadik ve REmote Desktop kullanmaya basladik. Bu seferde artik ne yaptiklarini goremez olduk. Baska bir yazilim kullnmaya taraf olduklarini sanmiyorum. O yuzden bir sekilde Remote Desktop Connection'a en azindan izlemek istiyorum.

Gönderildi : 03/03/2013 09:44

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

Siz daha öncesin de ammy vs. ile başka bir noktadan bağlantı yaparsanız izleyebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/03/2013 00:53

(@serkanates)
Gönderiler: 1286
Üye

Oturumlarına katılabilirsiniz "bknz: remote control". Kullanıcı hesap ayarlarından izin onayını kaldırırsanız oturum sahibinin onayını beklemeden ekranını takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 04/03/2013 01:29

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam tam olarak nasil oluyor o biraz detay verirmisiniz? Ordaki ayarlarda alakali bir option goremedim!

Gönderildi : 05/03/2013 10:18

(@serkanates)
Gönderiler: 1286
Üye

Paylaş: