Forum

İki Bina Arasında k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki Bina Arasında ki Pc leri Tek Domain Altında Toplama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli üstad lar ,

İki Bina arasında 5 mb Fiber Kablo ile birbirine bağlıdır. 

A binasında Bir domain Kurulu A Binasında ki bilgisayarlar domail dahil bir şekilde çalışmaktadır.A Binasındakı Domain Kurulu Server İşletim Sistemi Win 2008 Std dir. 100 Cal Lisans ı bulunmaktadır. A Binasında ki bilgisayar sayısı 40 adettir.

B Binasında 50 adet bilgisayar var.  Bu B Binasındakı bilgisayarlar workgroup çalışmaktadır. Maksadım A Binasında kı server ın domain e dahil etmek.

B Binasında bir adet boş tada serverım var.Net te yaptığım araştırmalarda ıkıncı olarak kurulan server ı Ana Domain server a bağlı olarak kurulabiliniyormuş.Ana Server da açtığın kullanıcı ve  kısıtlamayı ıkıncı kurulan server da da eş zamanlı aktif oluyormuş.

* Böyle Bir Sistemi anlatan makale döküman video v.b. yazarsanız çok sevinirim.

* A Binasında 40 + B Binasında 50 adet bilgisayar var toplam 90 adet. Ana Server 100 Cal Lisans ım var. Cal Lisans almama gerek var mı ?

* B Binasına kurulacak server işletim sistemi Win Server 2008 std olması yeterlimidir.

Şimdiden ilginize teşekkür eder , iyi çalışmalar dilerim 

Gönderildi : 25/02/2013 23:26

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Tüm sorularınızın cevabı additional dc kurmaktır, makale linki aşağıdadır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/09/28/active-directory-makaleleri-additional-domain-controller-kurulumu-b-l-m-5.aspx

Cal lisans sayınız yeterlidir.B binasına kurmak istediğiniz server işletim sistemi server 2008, 2008R2 ya da 2012 olabilir. 

Gönderildi : 26/02/2013 03:28

(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkürler hemen inceliyorum makaleyi kafama takılan bir durum olursa bu başlıktan yıne yazarım ilginize çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/02/2013 12:44

Paylaş: