Forum

DC ve ya Terminal S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ve ya Terminal Server

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@MahirTahiroglu)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

Sirketimiz yapisinda 30 - 40 bilgisayrli bir agimiz mevcut. 1 adet terminal server 2 adet te SQL serverimiz mevcut. DC kurmak istiyorum ama bunun icin ayrilmis bir butcemiz yok.(Kullanicilar Terminal server`e baglanarak Programimizi acip calisiyorlar. Terminal serverdeki programda SQL servere baglaniyor. Terminal servere baglanan kullanici sayisi 20 adettir,)

Normal bir pc ye Terminal server kurup o serveri DC etmemmi uygun olur yoksa normal pcye DC kurmammi ?

Yani PC`de hangisi saglikli calisir, dusuncelerini paylasa bilecek tecrubeli arkadaslardan yardim istiyorum. Onceden tesekkurler..

Gönderildi : 25/02/2013 12:43

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Merhaba Arkadaslar,

Sirketimiz yapisinda 30 - 40 bilgisayrli bir agimiz mevcut. 1 adet terminal server 2 adet te SQL serverimiz mevcut. DC kurmak istiyorum ama bunun icin ayrilmis bir butcemiz yok.(Kullanicilar Terminal server`e baglanarak Programimizi acip calisiyorlar. Terminal serverdeki programda SQL servere baglaniyor. Terminal servere baglanan kullanici sayisi 20 adettir,)

Normal bir pc ye Terminal server kurup o serveri DC etmemmi uygun olur yoksa normal pcye DC kurmammi ?

Yani PC`de hangisi saglikli calisir, dusuncelerini paylasa bilecek tecrubeli arkadaslardan yardim istiyorum. Onceden tesekkurler..

PC - Personel computer adı üstünde kişisel bilgisayar, sunucu olarak kullanmak risklidir. Burada karar vermeniz gereken çökme durumunda hangisini daha kolay ayağa kaldırabilirsiniz ve hangisindeki data daha önemli. DC nin system state yedeğini alarak kurup bu yedekten dönmek daha kolay görünür, tabi bunu tecrübe edip yapabiliyor olmanız gerekir. Aynı şey teminal server içinde geçerli. 

Gönderildi : 25/02/2013 12:56

(@EyupKaynak)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Bence normal bir pc'ye DC yapman daha iyi olur sonuçda dc üzerinde fazla bir yük olmayacak.

Gönderildi : 25/02/2013 12:57

(@MahirTahiroglu)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler Arkadaslar,

Dediginiz gibi kurarsam, cokme ihtimali ne kadardir? yani pcde bu DC nin omru tahmini ne kadar olur?

Gönderildi : 25/02/2013 15:20

Paylaş: